fbpx
Close

Väljakul kahvatu Manchester United lööb börsil laineid ja tõusis läbi aegade kõrgeimale tasemele

Avatar

Chris Smalling (vasakul). Foto: AFP/Scanpix

Manchester United on New Yorki börsil näitamas ülihead hoogu, mis vihjaks, et ka palliplatsil on kõik parimas korras ja klubi käekäik sujub probleemideta, liikudes ülesmäge. Reaalsuses räägitakse aga uuest spordidirektori ametikoha loomisest, Jose Mourinho asendajatest, motivatsioonipuuduses vaevlevatest mängijatest ning toksilisest keskkonnast.

Tänavune suvi on Unitedile olnud kõike muud kui särav: ühtegi nimekat suurostu, kes tõmbaks tähelepanu ning kutsuks aktsionäre klubisse investeerima, ei tulnud; peatreener on juhtkonna tegevuses pettunud ning Premier League’i hooaeg on alanud üle kivide ja kändude, mille naelaks oli 2:3 kaotus Brightonile. Sellest kõigest hoolimata on aktsia hind tõusnud kolme nädalaga lausa 14 protsenti, olles nüüd väärt 24 dollarit. Klubi väärtuseks teeks see võimsad neli miljardit dollarit.

Klubi esimees Ed Woodward on tuntud kui osava ärimehena, kes organiseerib Unitedile häid sponsordiile, kuid tema jalgpallikaugus ning vähene kirg mängu vastu võivad klubile pikas perspektiivis palju halba teha. “Kui Woodward kahtles Mourinhos, mistõttu ta ei andnud talle võimaluse soetada neid mängijaid, keda ta tahtis, siis õige aeg kahtlemiseks olnuks jaanuarikuus, mitte nüüd,” vihjas Sky Sportsi analüütik Gary Neville Woodwardi otsustusvõimetusele.

Aga Woodward on hoos ning viimane töövõit saabus, kui viskibränd Chivasega löödi käed ning ettevõtte Kohleriga sõlmiti sponsorleping, mis viib nende brändi klubi mängusärgi käsivarrele. Mõlemad diilid tõid klubile kokku umbes 25 miljonit dollarit, vahendab Daily Mail.

scroll to top