fbpx
Close

Klopp: kartsin, et Liverpool võib mu vallandada

Avatar

Jürgen Klopp. Foto: Reuters/Scanpix

Liverpooli peatreener Jürgen Klopp andis Sky Sportsi vahendusel pika intervjuu, milles tuli välja, et Inglismaa tippklubi juurde saabudes oli sakslane tõsiselt mures, kas tuleb oma ülesannetega toime või saab juba mõne aja pärast kinga.

Kloppi treenerkarjäär sai alguse 2001. aastal Mainzis, kus ta tegutses 2008. aastani. Edasi veetis ta seitse hooaega Dortmundi Borussias ning lõi seal jalaga suurde jalgpallimaailma ukse lahti, tulles kahel korral Saksamaa meistriks ja 2012/13 hooajal jõuti Meistrite liiga finaali. Liverpooliga on Kloppil nüüd Meistrite liiga võit olemas ja käega katsutav on ka Premier League’i tiitel, kuigi on oht, et Inglismaal ei mängita koroonaviirusest tingitud pandeemia tõttu tänavust hooaega lõpuni ja Liverpooli suur edumaa ei maksa midagi. Tuntud peatreener meenutas, et Liverpooli siirdudes ei tundnud ta end sugugi kindlalt.

“Oli selge, et vajame veel aega ja ei saa asju korda üleöö. Kõik tahtsid seda, aga see oli selge, et seda ei saa koheselt teha. Seega pidingi aega juurde paluma. Mind polnud kunagi varem oma treenerikarjääri jooksul vallandatud, mistõttu polnud mul sellega ka mingit kogemust. Aga nüüd teadsin, et Liverpoolis olen teistsugusel tasemel ja kui ma ei suuda piisavalt kiirelt tulemusi tuua, siis saan kinga. Nii lihtne see olnuks,” ütles Klopp.

“Seepärast ütlesingi, et kui istun endiselt siin nelja aasta pärast, on midagi Liverpoolis arengu ja karikate võitmise osas muutunud. Ilmselt praeguse ja tolle aja vahepeal. See pole kindlasti nii, et küsisin nelja aastat juurde, vaid natukene. Saime selle. Tore oli see, et peale seitset või kaheksat mängu olid Liverpooli omanikud väga positiivselt olukorra suhtes meelestatud, mis puudutab minu palkamist ja et see oli õige samm koos minu teiste treeneritega. Nad mõistsid, et “okei, jah, nad on õigel teel” ning sellest hetkest alates ei seadnud nad midagi küsimärgi alla. Nad õhkasid usust ja usaldusest ning ütlesid: “See on tee, millele jääme ja kõik on korras.” Kes üldse teadis, kas suudame midagi selles raskes liigas võita, aga püüdsime seda teed pidi liikuda. Aga me ei mõelnud kunagi finaalide kaotamise peale, nagu see juhtus Sevilla, Manchester City ja Madridi Reali vastu. Ajakirjanikud ütlesid, et kui ta ei võida järgmist, siis nad peavad midagi muutma. Nii see oli, sisemiselt ei mõelnud aga keegi seda.”

“Mõned ideed olid alati samasugused, näiteks organisatoorne pool või ettekujutus sellest, mis oli sarnane sellele, milles tahtsin, et mu meeskonnad võidaksid palli tagasi ja muud taolised asjad. Need lihtsalt ei muutugi kunagi, sest arvan, et need on õiged. Aga loomulikult peatreenerina pead kohanema selle stiiliga, kui kvaliteetsed mängijad on su kasutuses. Viimase paari aasta jooksul kasvas kvaliteeditase märgatavalt. Mitte ainult siin, vaid ka Dortmundis erines see Mainzi aegadest. Mainzis oli see aasta-aastalt erinev.”

“Kõik algab siiski organisatsioonist. See pole midagi sellist, et mul on plaan paika pandud, milline peaks see olema ja püüan seda läbi suruda poistega. Püüan lihtsalt selgusele jõuda mängijate kvaliteedis ja oskustes ning seejärel panna see kasutusse. Väljak on kogu mu karjääri jooksul olnud sama suur ja reeglid pole eriti muutunud ajast, mil peatreener olen olnud. Tuleb kohaneda erinevates olukordades. Loomulikult on paljud asjad muutunud. See viis, kuidas ma töötan, on muutunud: alustasin üksi, aga nüüd on mu ümber mitmeid treenereid. Kõik see on erinev võrreldes varasemasega,” lõpetas Klopp.

scroll to top