fbpx
Close

Scholes: Pogba on nagu Gerrard, kes suudab väljakul kõike teha

Avatar

Paul Pogba. Foto: AFP/Scanpix

Manchester Unitedi legendaarne keskväljamees Paul Scholes võrdles oma pikaaegse koduklubi poolkaitsjat Paul Pogba’d 17 aastat Liverpoolis pallinud Steven Gerrardiga, kellel mõlemal olevat silmapaistvad oskused, et praktiliselt igal positsioonil ohtlik olla.

Pärast nelja hooaega Torino Juventuses naasis Pogba 2016. aasta Unitedisse 105 miljoni euro suuruse üleminekusumma eest. Fännide ja üldsuse poolt seatud ootusi pole prantslane siiski erinevatel põhjustel suutnud täita ning vaatamata sellele, et ta aitas rahvuskoondisel maailmameistrivõistlused 2018. aastal ära võita, on ta tihti vigastatud olnud ning jutte on ringelnud palju, et Madridi Real või Juventus oleksid valmis ta enda ridadesse tooma. Seevastu 45-aastane Scholes teab, kui kvaliteetne mängija Pogba tegelikult on ja usub, et 27-aastane mängumees on võimeline enamaks.

“Mängisin veidi aega koos Pauliga ja kõik teavad kui talendikas ta on. Ta oli nii Juventuses ja ka Prantsusmaa koondises MM-il hiilgav ning samuti väga hea seni Unitedis oldud ajal. Keskväljamehena suudab ta kõike teha ja ilmselt tuleks teda võrrelda Steven Gerrardiga, kellel oli kiirust, jõudu ning oskusi. Ta suudab absoluutselt kõike teha,” ütles Scholes Unitedi kodulehe vahendusel antud intervjuus.

Sellel hooajal vaid üheksa mängu kirja saanud Pogba sõnas hiljuti, et on vigastustest taastumas ja loodab peagi väljakule naasta, kui koroonaviirus on kontrolli alla saadud ja mängudega otsustatakse jätkata. Ta tõi välja, et on Scholes’ilt ja endiselt Juventuse poolkaitsjalt Andrea Pirlolt palju õpetussõnu saanud. “Sa õpid palju neid jälgides. Mina seda tõesti tegin. See oli mu jaoks uskumatu näha neid nii treenimas. See innustas mind kõvasti. Pean veel kõvasti tööd tegema. Pirlo ja Scholes on need, kes mängu kontrollivad ja kellelt tasub õppida. Ma õppisin neilt palju. Alustasin ründajana ja seejärel olin number 10 ning lõpuks number 6. Jumal tänatud, et ma keskkaitsesse ei läinud! Tahtsin liiga palju palli puudutada.”

scroll to top