fbpx
Close

Klopp: arvan, et näeme peagi taas vana head Götzet

Avatar

Mario Götze. Foto: imago images/Scanpix

Dortmundi Borussia viimaste aastate ühe eduloo arhitekte mängijate poolelt Mario Götze on teist korda klubist lahkumas, kuigi uus meeskond pole avalikkusele veel teada. Liverpooli peatreener ja Dortmundi endine juhendaja Jürgen Klopp aga usub, et Götze oskused pole kuhugi kadunud ja uuel hooajal saab juba näha sakslase parimatest hooaegadest pärinevat vormi.

Götze mängis end jalgpallimaailmas säravalt pildile vahemikus 2009-2013. Kloppi juhtimisel võitis Dortmund Saksamaal viis tiitlit, millest kaks Bundesliga meistrikarikat. Edasi jätkus Götze karjäär suure rivaali Müncheni Bayerni ridades, kus võitis Saksamaa-siseselt kõik, mis võimalik. Särav hetk jäi ka 2010. aasta MM-finaalturniirile, kui ründava suunitlusega keskväljamees lõi koondise eest lisaajal finaalis Argentina võrku ainsa palli.

Praeguseks 28-aastast mängumeest hakkasid kimbutama aga ainevahetushäired, millest lõpuks selgus, et Götzel on müopaatia. Haigus mõjutas tema lihaste tööd ja seeläbi polnud ka tema esitused palliplatsil enam märkimisväärsed. Götze läbis vajaliku ravi, lahkus lõpuks Bayernist ja taasliitus Dortmundiga. Siiski pole ta suutnud soovitud tasemele tagasi tõusta, kuid endise juhendaja Kloppi arvates on tema hoolealune igati võimeline uues koduklubis poolehoidjad oma oskustega taas pahviks lööma.

“Kõik selles äris teadsid, et tema leping oli lõppemas. Kui asjad pole selgeks saanud järgneva aasta jooksul, siis on mõned viited, et see (klubis jätkamine) hakkab lõppema. Ilmselt vajab Mario mõningaid järjestikuseid mänge. Ta vajab klubi, mis annab talle tunde, et ta ei pea igas mängus hakkama maailma muutma. Selle asemel peab Götze lihtsalt tavapäraselt mängima ja seejärel mängima ning veel mängima. Siis ma arvan, et saame taas vana head Mario Götzet näha. Ilmselgelt pole see Dortmundis hetkel võimalik, arvestades kvaliteeti, mis neil ründeosakonnas on. See on täiesti mõistetav, et Mario lahkub klubist. Ausalt öeldes ma ei saaks talle rohkem kui vaid edu soovida. Mu arvates on ta erakordne mängija ja erakordne isiksus. Ta meeldib mulle väga ja soovin talle kõike parimat.”

scroll to top