fbpx
Close

Klopp: abitreeneriteta pole ma keegi, rääkimata mängijatest

Avatar

Jürgen Klopp. Foto: Imago/Scanpix

Liverpooli pärast 30 aastat taas Inglismaa meistriks aidanud sakslasest peatreener Jürgen Klopp lükkas veidi tema suunas tulnud kiituseid tagasi ja tunnustas ühtlasi abitreenereid ning mängijaid.

“Ma pole keegi ilma oma teiste treeneriteta ja olen veelgi enam eikeegi oma mängijateta. Meil on ühine idee ja ühine unistus. Meil on suured unistused ja meil on need alati olnud – see ei tähenda, et suudame need täita, aga peame mõistlikult neid proovima ja seda olemegi siin oldud hetkest teinud. Mida rohkem inimesed unistavad, seda tähtsamaks ja tugevamaks see muutub. Loomulikult ilma mängijateta sellesse filosoofiasse investeerida poleks mul mingit võimalust, aga me ei peatu. Ilmselgelt peame seda väljakul näitama ja kaks mängu siin või seal ning te ütlete: “See pole eelmise aasta Liverpool.” On OK üritada, aga need küsimused ei kerki kunagi üles, et me hakkame teile näitama, et asju on võimalik teha veelgi kauem, mitte ainult üks aasta. Mitte ka ainult kaks aastat, sest kui oled detailidega kursis, siis näed, et siin on nelja aasta pikkune töö taga,” rääkis Klopp.

“Püüame pigistada kõik võimaliku välja ja alati see ei toiminud, kuid intensiivsus polnud kunagi madalam, vaid polnud nii edukas. Mängijad on heas vanusegrupis. Veelgi kogenumad, enesekindlamad, veendunumad ja me peaksime sellest maksimumi võtma. Samas teame, et on teisi meeskondi, kes teevad täpselt sama, et oma olukorda paremaks saada ja ees seisab raskeid heitlusi. Selline on Premier League – raske võitlus iga kolme päeva tagant.”

“Meil on nüüd seitse vaba päeva enne kohtumist Manchester Cityga ja seejärel mängime kuus või seitse viimast mängu umbes 18 päeva jooksul. Seega pole kuigi palju aega mõtlemiseks jäänud, vaid ainult keskenduda mängule ja seejärel järgmisele mängule. See saab päris pingeline olema,” lisas Klopp hooaja lõpust rääkides.

scroll to top