fbpx
Close

Kes on maailma kalleim väravavaht Kepa Arrizabalaga ja miks ta maksis nii palju?

Avatar

Kepa Arrizabalaga. Foto: Reuters/Scanpix

80 miljoni eest Chelseasse siirdunud noor väravavaht Kepa Arrizabalaga pani paljud päid vangutama. Maailma kalleim puurilukk, kellel vanust vaid 23 eluaastat ja kirjas vaid üks koondisemäng ning 54 liigamängu. Miks selline mees läks Chelseale maksma sellise summa?

Kepast hakati rääkima pool aastat tagasi, kui Real Madridil oli võimalus osta talendikas puurivaht neli korda väiksema summa eest kui Chelsea seda suvel tegi. Kepa läbis ka meditsiinilise kontrolli ning vaid allkiri paberil oli puudu, et noorukist saaks Meistrite liiga tiitlikaitsjate üks puurilukkudest. Aga Zinedine Zidane ütles “ei”. Miks?

“Ta on väga talendikas, kuid ma ei tahtnud osta väravavahti hooaja keskel. Ma ei kahetse, et ei ostnud teda,” ütles Zidane mõnda aega hiljem. Seitse kuud pärast Reali keeldumist on Kepa hind neljakordistunud ning Chelsea oli nõus tegema megalükke pärast Thibaut Courtois’ suundumist just sinna, kuhu Kepa oli peaaegu, et minemas.

Belgia koondise esinumber võib kergendatult hingata, sest Kepa jaanuarikuine diil jäi katki, tema sai oma tahtmise ehk naasta Madridi perekonna juurde, Madrid sai oma nimeka kiipri ja Chelsea leidis Courtois’le asendaja. Tundub diil, milles kaotajaid polnudki.

Aga millest selline hind? Kepa sõlmis pärast üleminekusaagat Athletic Bilbaoga uue lepingu, jätkas heade esituste tegemist ja pääses ka MM-ile, olles David de Gea varumeheks. Bilbao lisas lepingusse röögatu väljaostuklausli ning Courtois’le asendajat vajanud Chelseal ei jäänud muud üle kui raha letti lüüa.

Tema kiiruslikkus ning refleksid püüdsid suurtemate tiimide pilku juba aastaid tagasi, mil hispaanlane mängis veel noortekoondiste ridades. Teda peetakse üheks talendikaimaks Hispaania noorkiipriks ja nagu näha, siis hinnatakse teda ka Inglismaal.

“Nägin teda aasta tagasi ja esmamulje oli, et ta on väga hea puurilukk. Väga noor, kuid väga, väga hea,” kiitis Kepa uus peatreener Maurizio Sarri enne ülemineku jõustumist. Pärast avavooru jätkab Kepa puhaste paberitega ehk Premier League’is pole tema selja taha veel ühtki palli löödud.

 

scroll to top