fbpx
Close

Kes kaotab, see langeb ehk mida MM-i esimestest kaheksandikfinaalidest oodata

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

Esimene mängudevaba päev MM-il on läbi saamas ning grupifaasidega oleme juba hüvasti jätnud. Enam pole mängus väravate vahet, kollaste kaartide arvu või omavaheliste mängude suhet. Nüüd on asi must või valge – võit viib edasi, kaotus viib koju. Kuulsus või muda, rõõm või kurbus. Prantsusmaa ja Argentina, Uruguai ja Portugal.

Ebaveenev mängupilt

Kuigi Prantsusmaa võttis grupivõidu, siis kolm grupifaasi mängu on tekitanud küsimuse, et mis on megatalendika tiimiga lahti? Mängupildis puudub elu, sujuvus, voolavus ja efektiivsus. Peruu ja Austraalia vastu võeti küll võit ja vajalikud punktid, ent mäng Taaniga oli üks selle turniiri igavamaid, koledamaid ja mõttetumaid mänge.

Argentina järel võib kirjutada pea täpselt samasuguse iseloomustava teksti, mis Prantsusmaalegi, erinevuseks vaid õnnega pooleks edasipääs kaheksandikfinaali. Lionel Messi peaks tiimi tassima, ent seda ta ei tee. Kui plaan A ehk plaan Messi ei tööta, siis plaan B puudub ja mängupilt meenutab kui paljaste kätega naelte väljatõmbamist – robustset, ebavajalikku ning ebaefektiivset tegevust.

Optibet näeb Prantsusmaad kui favoriiti ning põhjendatult – nii paberil kui üldises mängupildis ollakse vastastest üle. Jah, neil puudub lionelmessilik talisman, ent kaitseliin ja poolkaitse on eurooplastel kindlasti parem. Pingilt on prantslastel õige mitu käiku võtta, mis argentiinlased murraksid, sama ei saa väita kahekordsete maailmameistrite puhul.

Võrdseimast võrdseim

A-alagrupis täiseduga läbi tulnud Uruguai saab sel turniiril esmakordselt võtta mõõtu vähe võimsama tiimiga. Portugal ja Cristiano Ronaldo näitas Hispaania vastu, et neis on sisu ja mängitakse lõpuvileni. Viimane voor Iraani vastu oli väga närviline ja polnud kaugel ka üllatus, et iraanlased saatnuks Ronaldo hoopis koju. Aga valitsevad Euroopa meistrid on näidanud, et kui asi on tõsine ja mängitakse ainult võidu peale, siis võitlevad nad lõpuni ja rohkemgi veel.

Omavahel pole kohtutud 46 aastat ning MM-il pole kordagi veel mõõtu võetud. Mida eeldada mängust, kus favoriiti polegi ning viik on sama tõenäoline kui Uruguai võit?

scroll to top