fbpx
Close

Kas tunned end ära? Tippmängijaid vaevab liigne videomängude lembus

Avatar

Ralph Hasenhüttl. Foto: Imago/Scanpix

Kell on julgelt üle südaöö, uneaeg algas 3-4 tundi tagasi, aga vaatad eredat ekraani, mängupult on käes ning mõtled vaid, kuidas FIFA-s või Pro Evolution Socceris seda vastast võita. Käsi püsti, kui end ära tundsid ja oled vähemalt korra elus sellises olukorras olnud.

See probleem ei vaeva mitte ainult tavainimesi, vaid ka tippmängijaid, kes peavad oma režiimist rangelt kinni pidama. Poolik uni mõjutab treeningute ja mängude kvaliteeti ning hajevil olek tekitab lahkhelisid palluri ning tiimikaaslaste ja treeneri vahel.

Southamptoni peatreener Ralph Hasenhüttl võttis valusa teema üles ning täheldas, et eksklubi RB Leipzigi juhendades mängisid mitmed pallurid mängueelsel ööl kella kolmeni öösel videomänge, mis pärssiski nende tegevust. Nüüd soovitab austerlane suhtuda videomängusõltuvusse samamoodi kui alkoholismi või uimastiprobleemi.

“Mängimise vastu tuleb võidelda, tegin seda ka oma eelmises klubis. Selleks peab olema aktiivne ning neid aitama, sest tegemist pole väikese probleemiga. Ausalt öeldes on see võrreldav alkoholismi ja narkosõltuvusega. Sellest jääb sõltuvusse ning selle eest tuleb kaitsta,” ütles ta Sky Sportsile.

 

scroll to top