fbpx
Close

Kas oled kuulnud lugu, kuidas Tottenham aitas Arsenalil Özili osta?

Avatar

Mesut Özil. Foto: Reuters/Scanpix

2013. aasta suvi. Gareth Bale on lõpetanud oma elu parima hooaja Tottenhami särgis ning teda sihib üks klubi, kelleks on Real Madrid. Välkkiire ning võimsa pommlöögiga waleslane pakub huvi kuningliku klubi presidendile Florentino Perezile. Tottenham on Bale’i nõus maailmarekordilise summa eest rahaks tegema, kuid ilmselt nad ei osanud aimata, et tähtmängija müük Hispaaniasse aitas tugevdada vihavaenlase Arsenali leeri. Kuidas nii?

Sellel teemal võttis sõna alates 2009. aastast Arsenalis üleminekutega abiks olnud Dick Law. Bale’i müük ei jäänud suvise üleminekuakna ainsaks nimekaks klubivahetuseks, sest augustikuu viimasel päeval teatati, et Arsenal on täiendanud oma ridu söödukuninga Mesut Öziliga.

“Real maksis Bale’i eest suure raha ning pakkus tulusa lepingu ehk keegi pidi müüki minema. Saime teada, et neil on mängumehed müügil ja lendasin Madridi, kus kohtusin tegevjuhi Jose Angel Sancheziga. Ta ütles, et müügiks on nii Angel di Maria kui Karim Benzema. Andsin info Arsene’ile [Wengerile] ja Ivanile [Gazidis] edasi, kuid olime väga ettevaatlikud ja skeptilised,” meenutas ta viie aasta tagust suve.

Mõni päev hiljem lendas Arsenali esimees Gazidis Madridi, saades hoopis uue info – nimelt polnud peatreener Carlo Ancelotti nõus ei Benzemad või Di Mariat rahaks tegema, kuid on nõus Özili müügiga. “Seejärel ütles Arsene, et vajame sellist mängijat. Saime loa rääkida Özili ja tema isaga ning asjad sujusid. Kõigest 48 tundi enne üleminekuakna sulgumist oli diil lukus, aga üks takistus oli ikkagi teel. Selle nimeks oli Daniel Levy,” paljastas Law telgitaguseid.

Tottenhami esimees polnud veel Bale’i üleminekule täielikku luba andnud ja aeg hakkas otsa saama. Samuti seisis 36 tundi enne akna sulgumist vihane Põhja-Londoni derbi ei kellegi muu kui Arsenali ja Tottenhami vahel. “Olime Madridiga diili ära teinud, kuid Levy andis Realile mõista, et üks müügitingimus on, et nemad ei tohi Arsenalile kedagi müüa. Pidime diili ülima vaka all hoidma ning see õnnestuski, kuni läksime Mesutiga Müncheni kliinikusse meditsiinilist kontrolli tegema. Seal aga oli vigastust raviv Lukas Podolski, kes ei suutnud nii suurt pommuudist saladuses hoida. Ütlesin Arsene’ile, et uudis on varsti avalik, sest Lukas ei suuda seda infot enda teada hoida,” jätkas mees Goalile antud usutluses.

Kontroll läks edukalt, kuid kell tiksus halastamatult – sakslane pani allkirja lepingule umbes kella kümne paiku õhtul, veidi enne üleminekuakna sulgemist. “See kõik oli suurepärane. Võttes arvesse ostuhinda ja palganumbrit, oli see Arsenali ajaloo suurim diil,” tõdes Law.

scroll to top