Kaotusseisu jäänud Liverpool noppis Old Traffordilt ikkagi kolm punkti ja Meistrite liigasse pääs on puhtalt endi kätes

Roberto Firmino ja Mohamed Salah. Foto: Action Images via Reuters/Scanpix

Premier League’is peeti neljapäeval ära algselt 2. mail toimuma pidanud Manchester Unitedi ja Liverpooli vaheline matš, milles viimane tegi neljal korral skoori ja sai olulise võidu kätte.

Unitedi ja Liverpooli kohtumine tuli edasi lükata, sest üle-eelmisel pühapäeval tungisid mängu eel pahased Unitedi poolehoidjad Old Traffordi staadionile. Seoses Unitedi Euroopa liiga mängudega polnud võimalik matši varem pidada ja nii leiti lõpuks kompromiss 13. mai näol.

Võitu vajas Liverpool aga selgelt enam. Kuigi Unitedit saavad lähikonkurendid veel teiselt kohalt kõigutada, siis Meistrite liiga koht on igal juhul käes ja hiljuti meistritiitli kindlustanud Manchester Cityt samuti enam ohustada pole võimalik. Seevastu Liverpool vajas hädasti punkte, et seitsmendalt kohalt oma järele jäänud nelja mänguga kerkida esinelikusse.

Kohtumine algas võõrustajatele paremini, kui kümnendal minutil oli Bruno Fernandes palli postide vahele saatnud. 34. minutil vastas aga Diogo Jota ja avapoolaja lõpus viis Roberto Firmino külalised juhtima. Kehva noodi pealt puhkepausile siirdunud Unitedi jaoks ei alanud ka teine poolaeg rõõmsamalt, sest vaid kaks minutit hiljem tegi Firmino seisuks 3:1. Marcus Rashfordi 68. minuti tabamusega jõudis United küll ühe värava kaugusele viigist, aga Liverpooli kaitse pidas ülejäänud aja vastu ning lõppskoori 4:2 vormistas Mohamed Salah.

Enne kaotust Liverpoolile ka Leicester Citylt 1:2 kaotuse vastu võtnud Unitedil on 70 punkti kirjas. Mööduda saavad neist 66 punkti peal olev Leicester, kellel kaks mängu veel pidada, ja 64 punkti kogunud Londoni Chelsea, kellel tuleb alistada nii Leicester City kui ka Aston Villa. Lisaks tuleb Chelseal saada parem väravate vahe kätte, mis on hetkel Unitedil +28, Chelseal +22. Liverpoolil on veel mängud ees ootamas West Bromwich Albioni, Burnley ja Crystal Palace’iga. Kui kõik kolm kohtumist võidetakse ning kuna Leicester ja Chelsea peavad ära veel omavahelise mängu, siis on Liverpool uueks hooajaks Meistrite liigas.

Päeva teises mängus tegid Aston Villa ja Everton 0:0 viigi.