Leicester üllatas võõrsil Unitedit, aitas City meistriks ja tegi Meistrite liiga heitluse veelgi põnevamaks

Leicester City mängijad. Foto: Action Images/Scanpix

Premier League’i teisipäevase esimese mänguga Manchester Unitedi ja Leicester City vahel selgus Inglismaa meister, kelleks on pikka aega tabeliliider olnud Manchester City. Esineliku kohta jahtivate meeskondade ring on jätkuvalt lai.

Leicester oli kahes eelmises voorus paraja pettumuse osaliseks saanud, kui esmalt lepiti võõrsil Southamptoniga 1:1 viiki ja viimati jäädi koduplatsil 2:4 ala Newcastle Unitedile. Edasi ootas edasi väga karm graafik: esmalt Manchester United ja Londoni Chelsea võõrsil ning lõpetuseks Tottenham Hotspur koduplatsil. United oli ainus meeskond, kes City lähima jälitajana omas veel teoreetilisi võimalusi ise meistriks tulla, kuid nüüd on need lootused kustunud.

19-aastane keskväljamees Luke Thomas viis Leicesteri kümnendal minutil juhtima, aga 15. minutil vastas Mason Greenwood ja poolajale mindi viigiseisult. Türklasest kaitsemängija Caglar Söyüncü tegi Leicesteri poolelt 66. minutil seisuks 2:1 ning hoolimata sellest, et Unitedi peatreener Ole Gunnar Solskjaer saatis vahetusest platsile kogu raskekahurväe Marcus Rashfordi, Edinson Cavani ja Bruno Fernandese näol, ei suudetud enam vastata, ning Leicester sai magusa võidu.

Unitedil on jäänud veel kolm vooru pidada ning kogutud on 70 punkti. Leicesteril on selja taga 36 vooru ja kirjas on 66 punkti ning 35 vooru pidanud Chelsea paikneb 64 punktiga neljandal kohal. United saab langeda neljandaks, kuid mitte madalamale ja nii on koht Meistrite liiga alagrupiturniiril uueks hooajaks kindlustatud. Seitsmendal positsioonil oleval Tottenham Hotspuril on kogutud 56 punkti ning seega peavad nemad lootma Chelsea’ libastumisele, sest Leicesterit enam kolme ülejäänud vooruga püüda ei õnnestu, kui kõik järgnevad mängud suudetakse võita. Kaarte saavad korralikult segama aga hakata Liverpool, kellel on neli vooru jäänud ja 57 punktiga ollakse kuuendad. Koha võrra kõrgemal asub West Ham United 58 punktiga ning neil on samuti kolm vooru pidada.

Üks mäng toimub teisipäeval veel, milles Southampton võõrustab Crystal Palace’it.