fbpx
Close

Kaks põhjust, miks Mourinhole avalduv surve pole veel lämmatav

Avatar

Jose Mourinho. Foto: AFP/Scanpix

Manchester Unitedist ning peatreener Jose Mourinhost räägitakse justkui söögi alla ja söögi peale: kole mängupilt, kehvad tulemused, närvilised fännid ning probleemid mängijatega pakuvad meediale suurepärast tööpõldu ning Inglismaa meedia ei hoia end, eriti kui teemaks on Manchester United või Mourinho, tagasi. Nüüd on kaks klikke tootvat maiuspala aga ühes ehk kiusatus miskit kirjutada on meeletu.

Prantslane ja argentiinlane

Independent on vaadanud olukorda aga teisema nurga alt. On räägitud uutest kandidaatidest, kes võiksid Unitedit tüürima hakata. Läbi on käinud Zinedine Zidane’i nimi, keda olla nähtud juba inglise keelt õppimas ning Manchesteriga kurssi viimas, samuti on arutletud abitreeneri Kieran McKenna sobivuse üle võtmaks ohjad hooaja lõpuni enda kätte.

Aga Zidane ja Tottenhami loots Mauricio Pochettino on kõige kuumemad nimed. Kolm korda järjest Meistrite liiga võitnud Zidane oleks suur nimi, keda austatakse kõikjal ning keda hindab väga kõrgelt ka klubi legend Sir Alex Ferguson ise. Pochettino on näidanud võimekust ehitada Spursist konkurentsivõimeline tiim ja just tema käe all on nii Harry Kane, Kieran Trippier kui Dele Alli murdnud end Inglismaa koondisesse. Nii Kane’i kui Alli hinnasilt oleks lausa üheksakohaline.

Zidane’i kahjuks räägib tõik, et mees on juhendanud ainult Real Madridi, mis koosnes superstaaridest, kelle kvaliteedis ei kahtle keegi. Oli vaja vaid autoriteeti, kes saab kõigiga läbi, keda kuulatakse ning kes paneb kätte antud pusletükid õigetpidi paika, vormides õige pildi. Nii ta tegigi. Unitedis on aga olukord teisem ja ees ootaksid suured muutused: muutust vajaks meeskond, mängupilt, mentaliteet ja palju muudki. Madridist pärinevad kahtlused, et kas Zidane tahaks üldse sellist meeskonda juhendada. Eks üleminek Cristiano Ronaldost katastroofilises alavormis Alexis Sanchezest pole just väga motiveeriv. Või Varane-Ramos keskkaitsepaarist Smalling-Jonesini. Kõik on arusaadav.

Seetõttu ongi peamiseks ning parimaks kandidaadiks Premier League’iga kursis olev ning end tõestanud Pochettino. Probleem aga on selles, et argentiinlane ei hakka keset hooaega, alles suvel värskelt uue lepingu sõlminuna klubi vahetama. See on välistatud ka seepärast, et klubi omanik Daniel Levy pole sugugi huvitatud enda võtmemehe loovutamisest (ka hea raha eest) rivaalile.

Jätta või mitte jätta? See on 14 miljoni euro küsimus

Ees on ootamas koondisepaus, mis tuleb Mourinho jaoks justkui heal ning halval ajal. Heal, sest siis koondub tähelepanu temalt mujale; halval, sest sel ajal saab klubi juhtkond planeerida hoolikalt oma järgmist, otsustavat käiku: kas jätta või mitte jätta?

Juhtkond ei suuda otsustada, sest Mourinho palgati just tema võitjamentaliteedi pärast. Äkki on käsil üks halb seeria, millest ei tohiks tõsiseid järeldusi teha ning treenerit tuleb usaldada ja talle anda? Võib-olla mõtleb kahekordne Meistrite liiga võitja välja lahenduse ja asjad loksuvad paika? See on 14 miljoni euro küsimus, sest vallandamisel peab klubi Mourinhole just sellise summa välja käima. Väike summa, mida maksta sadadesse miljonitesse suurenevasse kaotusesse, kui jäädakse eemale Meistrite liigast või tehakse mõni ebavajalik ost, nagu Sanchez seda oligi.

Kokkuvõtteks võib öelda, et sobiv kandidaat on hetkel kättesaamatu ning rahaline kaotus ei aja juhtkonda rasket otsust veel tegema.

scroll to top