fbpx
Close

Kaasmaalaselt Van Gaalilt ootamatu teate saanud Van Persie: poleks uskunud, et ta midagi nii julma võib teha

Avatar

Robin van Persie. Foto: REUTERS/Scanpix

Karjääri lõpetanud hollandlasest endine ründeäss Robin van Persie meenutas jutuajamist aastatel 2014-2016 Manchester Unitedi peatreenerina tegutsenud Louis van Gaaliga, kes andis liigagi otsekohesel viisil teada, et meeskonnast tuleb lahkuda.

United tõi Van Persie 2012. aastal Londoni Arsenalist ära ligi 30 miljoni euro eest ja temaga sõlmiti nelja aasta pikkune leping. Esimese 36 mänguga tõestas ta, et on klubile vääriline täiendus, kui lõi 26 väravat. Pärast Sir Alex Fergusoni lahkumist peatreenerikohalt olukord muutus ja David Moyesi käe all oli Van Persie märkamatuks jäämas, milles oli oluline roll ka vigastustel. Kui Moyes omakorda vallandati ja saabus endine Hollandi koondise peatreener Louis van Gaal võistkonna etteotsa, muutus Van Persie seis veelgi keerulisemaks. Võinuks arvata, et kuna mõlemad mehed on rahvuskoondise juures koos toimetanud, siis pole küsimustki, et Van Gaali jaoks oleks Van Persie võtmemängija, kuid läks hoopis vastupidiselt. Oma viimast aastat kehtivast lepingust Van Persie ei näinudki ning 2015. aasta suvel müüdi ta umbes kuue miljoni euro eest Türgi tippklubisse Istanbuli Fenerbahcesse.

“Mul oli Louis van Gaaliga vestlus ja ta ütles mulle: “Robin, meie teed lähevad lahku. Mina olen treener, sina oled mängija. Sa pead minema, su aeg siin on läbi.” Minu vastus oli: “Jah, aga mul on endiselt leping.” Tema vastas: “Mind ei huvita.” Täiesti halastamatu. Mida aeg edasi, seda enam tundsin, et midagi on tulemas, kuid midagi nii julma ei kujutanud ette – see, kuidas ta rääkis minuga. Seejärel jooksevad mitmed asjad peast läbi, kui sellise sõnumi saad,” rääkis 34-aastane Van Persie High Performance Podcast’i vahendusel.

“Mul oli endiselt leping olemas, mu perekond oli õnnelik, käimas oli mu Inglismaa karjääri 11. aasta. Meile meeldib Inglismaal elada, aga mis edasi? Lapsed käivad koolis, neil on sõbrad ja kõik muu. Kõigest murdosa sekundi jooksul käivad kõik need asjad peast läbi. Kuidas sa sellele reageerid? Ütlesin: “Vaatame, mis saama hakkab. See on su arvamus. Aga mul on leping ja olen õnnelik Inglismaal Manchester Unitedis.” Tõusin püsti, surusin ta kätt ja kõndisin minema.”

“Teel koju minnes mõtlesin: “See on raske. Kuidas küll sellele reageerida? Halastamatus, nii raskelt ja otsekoheselt öeldud. Alustasime hooaja eelsete mängudega ning mul ei lubatud 11 vs. 11 mängida. Mulle anti lihtsalt pall, et teeksin oma asju. Seega sa püüad jääda rahulikuks, aga paljud asjad juhtusid. Sa mängid matšo kaardi välja, mõeldes: “See ei mõjuta mind.” Aga siiski mõjutab mind, mu perekonda ja karjääri. Väga tugevalt. Üritasin rahulikuks jääda, kuid võib-olla olnuks tol hetkel hea rääkida kellegagi, kes asus mu sisemisest ringist väljaspool, ent olin liiga kangekaelne. Nüüd, kui sellele mõtlen, siis olid mõned hetked mu karjääris, mil oleksin seda pidanud tegema,” lõpetas lisaks Unitedile, Arsenalile ja Fenerbahcele karjääri jooksul veel Rotterdami Feyenoordi esindanud Van Persie.

scroll to top