fbpx
Close

Endine Interi ja Itaalia koondise väravamasin: Haaland on maailma parim ründaja, kelle väärtuseks kuni 300 miljonit eurot

Avatar

Erling Braut Haaland. Foto: AFP/Scanpix

Karjäär jooksul mitmetes Euroopa tippklubides pallinud, Itaalia koondist esindanud ja Milano Interi eest üle saja värava löönud endine ründemees Christian Vieri nimetas praeguseks maailma parimaks ründajaks Dortmundi Borussias palliva 19-aastase Erling Braut Haalandi.

46-aastane Vieri on ründetalentide ära tundmises ekspert, olles ise väravaid löönud lisaks Interile ka Torno Juventuses, Rooma Lazios, AC Milanis ja Madridi Atleticos. Interis moodustas ta fantastilise duo koos legendaarse brasiillase Ronaldoga. “Kuus hullumeelset aastat. Andsin endast kõik ja uskusin klubi visiooni. San Sirol oli elektrit täis atmosfäär. Igal korral, kui väljakule läksime, tundsin publiku soojust ja mõju. Mu jaoks on läbi aegade parim ründaja Ronaldo, kes oli täiesti teisest klassist. Veetsime koos kolm fantastilist aastat Interis. Ta jooksis palliga kiiremini kui kaitsemängija ilma pallita,” rääkis Vieri Corriere della Sera vahendusel.

Praegu on Vieri arvates Ronaldo mantlipärijaks Norra koondislane Erling Braut Haaland. Jaanuaris siirdus ta Salzburgi Red Bullist Dortmundi ja on oma meeletut hoogu ka Bundesligas jätkanud. Tema nimel on tänavu kahes klubis osaletud 33 mängu kohta 40 väravat. “Haaland on kõigi ründajate seas tugevaim ja on teinud Dortmundi minnes hea valiku, kus ta saab oma talendikusel lasta täieneda. Mõne aasta pärast läheb ta mõnda suurklubisse 200 miljoni või isegi 300 miljoni euro eest,” ütles Vieri.

Itaalia koondises õnnestus Vieril kaasa teha 49 mängus, mille jooksul lõi 23 väravat. Ta osales ka 1998. ja 2002. aasta maailmameistrivõistlustel, kuid pidi eriti kurval moel eemale jääma 2006. aastal toimunud finaalturniirist Saksamaal. “(Toonane Itaalia koondise peatreener) Marcello Lippi tahtis mind MM-ile kaasa võtta, aga tahtsin enne seda ka mängida ning AC Milanis olin pingil. Jaanuaris otsustasin minna Prantsusmaale AS Monaco ridadesse, kuid murdsin oma põlve ja kõik lagunes. Selline ongi jalgpall.”

scroll to top