fbpx
Close

Itaalia koondise peatreener: Ibrahimovic, Messi ja Cristiano Ronaldo on kõik samal tasemel

Avatar

Zlatan Ibrahimovic. Foto: REUTERS/Scanpix

Endine Rootsi koondise ründaja ja praegu AC Milani esindav Zlatan Ibrahimovic on Itaalia koondise peatreeneri Roberto Mancini sõnul samal tasemel, nagu Barcelona pallivõlur Lionel Messi ja Torino Juventuse äss Cristiano Ronaldo.

Mancini ja Ibrahimovic tegid koostööd Milano Interis aastatel 2006-2008 ning mõlemal hooajal tuldi Itaalia meistriks. Peale seda liikus Mancini edasi Manchester Citysse, Istanbuli Galatasaraysse, veelkord kaheks hooajaks Interisse ja viimati oli ta klubidest Peterburi Zeniti peatreener. 2018. aasta mai keskpaigas sai temast Itaalia koondise juhendaja ning oodatult tagati ka pääs tänavusele EM-finaalturniirile, mis küll koroonaviiruse pandeemia tõttu lükati aasta võrra edasi.

Ibrahimovic on oma karjääri jooksul jõudnud lisaks Interile ja Milanile pallida Euroopa tippklubidest veel Amsterdami Ajaxis, Torino Juventuses, Barcelonas, Paris Saint-Germainis ja Manchester Unitedis. 38-aastase rootslase arvele on jäänud 798 mängu kohta 478 väravat ning ka sellel hooajal pole ta Milanis näidanud mingeid märke, et sarnane hoog ei võiks jätkuda. Mancini oma endise hoolealuse kiitmisega tagasi ei hoidnud.

“Zlatanit jäädakse mäletama kui üht läbi aegade kõige vägevamat ründajat. Paneksin ta samale tasemele Lionel Messi ja Cristiano Ronaldoga. Ta võitis meistritiitli kuhu iganes ta läks ja lõi hulganisti väravaid. Ta on ka sellel hooajal Milanis hästi esinenud, aga ma ei oska öelda, mis plaanid on tal tulevikuks,” ütles Mancini Sport Mediaset vahendusel.

Mancini kommenteeris ühtlasi ka Messi ümber ringlevaid jutte. Samuti Ibrahimoviciga koos mänginud argentiinlane ei ole meedias kirjutatu põhjal klubis õnnelik ning teda seostatakse Itaaliasse tulekuga. Mancini arvates oleks see võimalik, kui Interi president oleks endiselt Massimo Moratti, kes väidatavalt on varasemalt juba Messit üritanud palgata ja kes hiljuti ütles, et isegi praegu võib mõni Itaalia klubi selle tehingu ära teha. “Kui ta oleks Interi presidendina jätkanud, siis teades teda, ma arvan, et ta oleks proovinud. Sama tegi ta Ronaldo puhul, kes oli üks maailma parimatest ründajatest, ja see tal ka õnnestus. Ajalehtedest loeme, et Messi pole kuigi õnnelik, aga võib-olla on ta kõige õnnelikum siis, kui Barcelonasse edasi jääb.”

scroll to top