fbpx
Close

Interi endine võtmemängija: Manchester United ei saanud Lukaku potentsiaalist aru

Avatar

-Romelu Lukaku ja Ragnar Klavan | Foto: Matteo Papini / IPA/IPA/SIPA/Scanpix

Aastatel 2000-2012 Milano Interit esindanud kolumblasest keskkaitsja Ivan Cordoba viskas terava kriitikanoole Manchester Unitedi suunas, kus ei suudetud mõista, milline potentsiaal on nüüdseks just Interisse lahkunud Romelu Lukakul.

Belgia koondislane Lukaku siirdus 2017. aastal Evertonist 85 miljoni euro suuruse üleminekusumma eest Manchester Unitedisse, kus tema saagiks jäi lõpuks 96 kohtumisega 42 väravat. Jose Mourinho lahkumise järgselt peatreeneri kohalt ja Ole Gunnar Solskjaeri saabumisega Lukaku roll aina vähenes ning lõpuks saadetigi eelmisel suvel mees Interisse 80 miljoni euroga. Interis end legendi staatusesse mänginud Cordoba usub, et United tegi väga vale otsuse, sest 26-aastases Lukakus on rohkem peidus kui seda Inglismaal nähti. Tänavuse hooajaga on ta kriitikutel suu lukku löönud, olles 35 matšiga 23 korral skoori teinud.

“Lukaku on erakordne mängija. Manchester United ei saanud tema potentsiaalist aru ja viimane hooaeg oli talle halb. Mu arvates tõestab Lukaku kõigile, et on tšempion. Ta on sihikindel ning Premier League on talle kõvasti kaasa aidanud. Kohtusin temaga: ta on positiivne ja liidriomadustega mängija riietusruumides. Kahju, et United otsustas ta ära müüa, aga olen õnnelik, et Inter ta ostis. [Interi peatreener] Antonio Conte on olnud asendamatu lüli tema heale vormile,” rääkis nüüdseks karjääri lõpetanud 42-aastane Cordoba Daily Maili vahendusel.

Euroopa klubidest vaid Interit esindanud, kuid seal kõik võimalikud karikad võitnud Cordoba tunnustas ühtlasi Christian Erikseni ja Ashley Youngi, kes olevat Interile väga head täiendused. “Eriksen ja Young on suurepärased mängijad, kes annavad otsustuskindlust ja jõudu Interile juurde. Olen õnnelik, et nad Interi valisid. Eriksen tuleb Tottenhamist, imelisest meeskonnast. Young oli Manchester Unitedi sümbol. Interi tegi nende näol kaks suurt ostu.”

scroll to top