Inter ja Ajax vajusid eriti valusalt Euroopa liigasse, Liverpool täitis eesmärgi läbi raskuste

Mohamed Salah. Foto: Reuters/Scanpix

Meistrite liiga kuuenda ehk viimase vooru teisipäevastes mängudes selgusid edasipääsejad E-, F-, G- ja H-alagrupis. Soovitud eesmärki ei suutnud mitmete suurklubide seas täita mullune poolfinalist Amsterdami Ajax ja Itaalia kõrgliiga liider Milano Inter.

21-aastane hispaanlane Carles Perez viis F-alagrupis Barcelona 23. minutil juhtima, aga poolaja lõpus suutis Romelu Lukaku läbi Samuel Umtiti rikošeti seisu viigistada. Mitmel korral õnnestus Interil veel mänguvahend võrku saata, aga kohtunik fikseeris suluseisu. Barcelona kustutas kodumeeskonna lootused lõplikult 87. minutil, mil 17-aastane Ansu Fati lõi oma karjääri esimese Meistrite liiga värava ja kindlustas omadele 2:1 võidu. Kuna Dortmundi Borussia oli samal ajal alistanud 2:1 Praha Slavia, siis liikusid 16 parema hulka nemad ning Barcelona. Interi lohutuseks jätkub hooaeg Euroopa liigas.

Amsterdami Ajax pidi H-alagrupis koduplatsil tunnistama Valencia 1:0 paremust, värava autoriks Hispaania koondise ründaja Rodrigo 24. minutil. Londoni Chelsea võitis 2:1 Lille’i ning alagrupist liiguti edasi Valenciaga. Mõlemad kogusid 11 punkti, Ajax jäi kümne punkti peale ning Lille piirdus punktiga.

E-alagrupis pidi Liverpool ränka vaeva nägema Salzburgi Red Bulliga. Poolajaks ei suutnud kumbki pool väravaid lüüa, aga 57. minutil tegi skoori Naby Keita ning vaid minut hiljem ka Mohamed Salah, millega suudeti 2:0 võit võtta. Napoli oli 4:0 üle Genkist ning mõlemad alagrupi suursoosikud pääsesid 16 parima hulka (Liverpool 13 punkti, Napoli 12 punktiga). Seitse punkti kogunud Salzburg saab Euroopa liigas jätkata.

G-alagrupis tagasid edasipääsu RB Leipzig ja Lyoni Olympique. Mõlemad kohtusid viimases voorus omavahel ja tehti 2:2 viik, kusjuures Lyoni poolelt viigistas alles 82. minutil seisu Memphis Depay. Hollandlase tabamus sai vägagi määravaks, sest Lissaboni Benfica teenis 3:0 võidu Peterburi Zeniti üle ning mõlemad lõpetasid seitsme punkti peal. Lyon kogus kaheksa ja Leipzig 11 silma. Parem väravate vahe andis Benficale võimaluse Euroopa liigas hooaega jätkata.