Pealeht / Inglismaa / Inglismaa suurim jalgpallistaadion võib 686 miljoni eest müüki minna
Foto: maxopt/Pixabay

Inglismaa suurim jalgpallistaadion võib 686 miljoni eest müüki minna

Inglismaa koondise ja hetkel veel Tottenhami kodustaadion, 90 000 inimest mahutav Wembley müük võib jõustuda 24. oktoobril toimuval hääletusel. 127-liikmeline komisjon teeb otsuse, kas toetada staadioni müümist Fulhami omanikule Shalid Khanile.

Vutiliidu üks vanematest liigetest on BBC Sportile öelnud, et diil võib läbi kukkuda, sest vastu on peaaegu rohkem, et pooled ametnikud, kes pole nõus niivõrd ikoonilise areeni müügiga, mis ehitati 11 aastat tagasi ligi 810 miljoni euro eest.

127 liiget koosnevad Premier League’i, Jalgpalliliiga ning jalgpalliliidu ametnikest, keda koos kutsutakse kui Inglismaa vuti parlamendiks, ent nendel pole tegelikku võimu otsustamisel. Liidu juhtkond aga tahab liikmete arvamust, mis võetakse arvesse lõpliku otsuse tegemisel.

Müügi põhjuseks on vutiliidu plaan investeerida jalgpalliväljakutesse ning infrastruktuuri järgmise 20 aasta lõikes. Fulhami omanik on lubanud enda kahe leheküljelises kirjas, mille saatis igale liikmele, et kannab Wembley eest heaperemehelikult hoolt.

saleapp.ee

Vaata lisaks

Southgate šokk-võidust: teadsime, et 90 minutit kaitsmist ei too meile tulemust

Hispaaniale poolajaks kolm vastuseta väravat kõmmutanud Inglismaa sai sihikindla esituse eest 3:2 võidu, lõpetades 2010. …

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga