Inglismaa meister selgunud? Liverpool otsustas 51 minutiga City vastu mängu ära; United samuti võidukas

Roberto Firmino ja Mohamed Salah. Foto: Reuters/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga 12. vooru raames peeti pühapäeval ära kolm mängu. Võidu said kirja Manchester United ja Wolverhampton Wanderers ning Liverpool oli hooaja ühes oodatuimas vastasseisus Manchester Cityst üle.

Liverpool läks juba kuuendal minutil mängu juhtima, kui täpse kauglööki saatis kindlalt võrku Fabinho. 13. minutil leiti suurepärase tsenderdusega üles Mohamed Salah ning kuigi oli ka kergelt suluseisu hõngu, loeti värav ära ning Liverpool juhtis 2:0. Poolajaks rohkem väravaid ei löödud, kuid järgmist kolmveerandtundi alustas Liverpool sealt, kust pooleli jäi. Paremalt äärelt andis Jordan Henderson 51. minutil täpse palli trahvikasti Sadio Manele ning senegallasest ründemees tegi seisuks 3:0. 78. minutil siiski Bernardo Silva lõi City poolelt ühe tagasi, kuigi eelnevas olukorras apelleeris Liverpooli peatreener Jürgen Klopp, et Kevin De Bruyne oli karistusalas teinud Fabinho vastu vea. Rohkemat City aga ei suutnud ja Liverpool võitis 3:1.

Manchester United asus koduväljakul Brighton & Hove Albioni vastu 19. minutiks Andreas Pereira tabamusest ja Davy Pröpperi omaväravast 2:0 juhtima. Kuigi 64. minutil vähendas Lewis Dunk Brightoni kaotusseisu minimaalseks, vastas kaks minutit hiljem Marcus Rashford ja 3:1 skooriga kohtumine ka lõppes.

Wolverhampton Wanderers pääses poolajaks Ruben Nevesi väravast 1:0 juhtima. 84. minutil suurendas eduseisu Raul Jimenez ning Aston Villa auvärava lõi egiptlasest poolkaitsja Trezeguet.

Liverpool on liigatabelis selge ainuliider 34 punktiga. Kuna laupäeval olid Leicester City ja Londoni Chelsea võidukad, siis nemad on hõivanud teise ning kolmanda positsiooni 26 punktiga ja City langes nüüd 25 punktiga neljandaks. United on seitsmes ja Wolverhampton kaheksas, kes mõlemad on kogunud 16 silma. Brighton asub 15 punktiga 11. ja Aston Villa 11 punktiga 17. kohal.