fbpx
Close

Guardiolat asendav Arsenali eksmängija Arteta polnud Lyoni jaoks valmis

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

Meistrite liigas peatreener Pep Guardiolata jäänud Manchester City sai kodukamaral tõelise üllatuskaotuse, kui alla vanduti Lyonile. Poolajaks jäädi 0:2 kaotusseisu ning võistlussarjas läinud hooaja veerandfinaalis kohtuniku kritiseerimise eest platsikeeldu kandva Pep Guardiola rolli täitnud abitreener Mikel Arteta tõdes, et nad polnud selliseks avapoolajaks valmis.

“Olime vastaste tugevustest ja nõrkustest vägagi teadlikud ning olime valmistunud, ent me polnud valmis minema 0:2 seisul poolajapausile. Meistrite liigas puudub eksimisruum ning kui me ei võida duelle, ei suuda mängida lihtsasti, siis saab karistada ning niimoodi läks ka seekord,” rääkis Arteta mängujärgselt.

“Me ei tundnud seda õiget voolu: me ei leidnud järjepidevust ja õigel söödumomendil tegime vea. Iga kord, kui palli kaotasime, olime ärevil ja tundsime end ohustatuna ning see haavas meie enesekindlust,” kurtis hispaanlane. “Olime mänguks vägagi valmis ning ootasime Meistrite liiga algust, eelmise hooaja lõpp veel valusalt meeles. Mängijad pole ideaalsed – on häid ja halbu päevi. Ma ei hakka pärast mängu nende üle nüüd kohut mõistma,” selgitas abitreener.

Kui City ei juhi, siis tihtipeale puudub Etihadi staadionil fännide aktiivsus ja tribüünid on vaiksed. Sama oli ka sellel korral. “Ma ei taha pugeda sellise vabanduse taha, sest säärane publik on meil aidanud varemgi võita. Ideaalis võiks muidugi olla täismaja ning kõik on meeletult omasid ülihäälekalt toetamas. Aga seda ei juhtu ning see pole mingi vabandus, mille taha pugeda,” jäi ta endale kindlaks.

scroll to top