fbpx
Close

Guardiola: Zidane’i edukus treenerina tuleb jalgpallile kasuks

Avatar

Pep Guardiola ja Kevin de Bruyne. Foto: Reuters/Scanpix

Manchester City peatreener Pep Guardiola sai sarnaselt Madridi Reali juhendajale Zinedine Zidane’ile sõna tänase Meistrite liiga kaheksandikfinaalmängu eel. Katalaani arvates on Real favoriit, seda eelkõige klubide ajalugu arvesse võttes.

“Mul oli suur au, et ta (Zidane) meile Bayerni juurde tuli – oli fantastiline, et läbi aegade üks parimaid mängijaid tuli minult õppima. Ta on meie elukutse jaoks niivõrd palju teinud ning jalgpallile tuleb kasuks, et Zidane on treenerina palju võitnud. Ma pole maailma parim treener. Mängijad on need, kes võidavad mängu ja ma ei pretendeeri millelegi muule,” ütles Guardiola Marca vahendusel, vihjates ühtlasi Zidane’i hinnangule, mille põhjal on Guardiola maailma parim treener.

Santiago Bernabeule pole Guardiola juba mõnda aega sattunud, kuid selle staadioniga seoses on tal enamjaolt positiivsed mälestused. “Kohtumine Madridi Realiga on tohutu ülesanne, arvestades nende ajalugu. Iga sealne mängija tunneb seda ajalugu ja nad peavad Meistrite liiga võitma. Sellele staadionile, mis on üks suurimatest, on meeldiv naasta. Au on siia tulla ja nautida. Mängijana kaotasin siin mitmeid kordi. Parim mälestus on 2009. aasta liiga võitmine, mitte 6:2 võit [Reali üle], vaid meistritiitli võitmine.”

Cityl on kõige muu kõrval suur surve just Meistrite liigas peal, sest kahel järgneval hooajal nad selles sarjas FFP reeglite rikkumise tõttu kaasa teha ei saa. UEFA kinnitas, et klubi on otsusele apelleerinud ja Guardiola ei näi üleliia mures olevat. “Oleme optimistlikud ja ma jätkan siin igal juhul,” sõnas Guardiola lõpetuseks.

scroll to top