fbpx
Close

Guardiola: kui Messit nägin, siis teadsin, et Barcelona võidab kõik

Avatar

Suarez-Messi-Dembele. Foto: Reuters/Scanpix

Praegune Manchester City peatreener ja oma treenerikarjääri edukaimad aastad Barcelonas veetnud Pep Guardiola meenutas Catalunya Radiole antud intervjuus, et Lionel Messiga Barcelona oli tema hinnangul juba esimeste mängude põhjal peatamatu kooslus.

Guardiola juhendas Barcelonat aastatel 2008-2012 ning temaga võideti kolm Hispaania meistritiitlit ja kaks Meistrite liiga trofeed. Kuigi nüüdseks on juba 32-aastaseks saanud Messi jalgpallimaailma üks tuntuim nimi, ei osanud Guardiola alguses aimatagi, et argentiinlasest võiks saada Kataloonia tippklubi võtmemängija.

“Mulle keegi võistkonnast ütles, et tiimis on üks väga hea mängija. Nad ütlesid, et ta oli veel väga noor, aga lõi palju väravaid ja oli väga hea. Ma ei teadnud teda, kuid ühel päeval nägin teda koos isaga Nike’i poes. Ta paistis välja pisike ja oli häbelik ning ma mõtlesin: “Kas seesama on hea, nagu nad räägivad?” Alustasime hooaja ettevalmistusega Šotimaal. Võitsime 6:1 ja 5:0 ning tema lõi kolm väravat su heaks. Mõtlesin, et temaga võidame kõik,” rääkis Guardiola.

Neljandat hooaega City eesotsas olev Guardiola andis sõnadega edasi ka erilist tunnet, mil ta Barcelona nii-öelda kuldset generatsiooni sai juhendada. “Selleks polnud palju aega, aga nautisin meeskonna ehitamist, nähes, et muudatused, mis tegime, töötasid, ja kõik sujus: see, kuidas mängijad ühtseks said ja keemia ning austus. Nad olid punt sõpru, kes käisid tihti koos väljas söömas. Nad teadsid, kuidas rasketel hetkedel toime tulla. Kõik see oli väga hea, aga tähtsus juhtida Barcelona-sugust klubi tähendab, et sul ei jätku aega seda kuigivõrd nautida. Meie suhted nende mängijatega on ületamatud. Pole ühtegi võistlussarja ega tiitlit, mis suudaks seda asendada. Andsime üksteisele palju. Aga on hetk, kui aja loomuliku kulgemisega need asjad lõppevad.”

scroll to top