Greenwoodi ja Fernandese koostöö ning väravad tõid Unitedile kindla võidu

December 26, 2019, Manchester, United Kingdom: Mason Greenwood of Manchester United during the Premier League match at Old Trafford, Manchester. Picture date: 26th December 2019. Picture credit should read: James Wilson/Sportimage(Credit Image: © James Wilson/CSM via ZUMA Wire)

Inglismaa kõrgliigas on viimastel päevadel liigutud üks mäng päevas rütmis ja teisipäeval oli võistlustules Manchester United. Võõral väljakul viimastes mängudes head minekut näidanud Brighton & Hove Albioni vastu võeti aga kindel võit.

United avas 16. minutil skoori, mil Aaron Wan-Bissaka söödu korjas 18-aastane Mason Greenwood üles, purjetas palliga karistusalasse ja lükkas palli täpselt ette nurka. 29. minutil olid külaliste keskväljatähed Paul Pogba ning Bruno Fernandes mõlemad trahvikasti lähistel pealelöögi võimalust ootamas, lõpuks andis Pogba Fernandesele söödu, kes ka võrgu sahisema pani. Enne palli jõudmist Pogbani oli kerge kahtlus, kas Luke Shaw viibis suluseisus, ent VAR ei reageerinud ja tabamus jäi kehtima.

Teise poolaja alguses vormistas United lõppskoori. Brightoni ebaõnnestunud rünnaku tulemusena võeti ise kiirrünnak üles, mille käigus Greenwood riputas suurepärase palli Fernandesele tagumise posti lähistele ja portugallane vajutas täiest südamest mänguvahendi postide vahele.

United on 32 vooruga kogunud 52 punkti, mida on kahe võrra vähem neljandat kohta hoidvast Londoni Chelseast. Kolmes järjestikuses kohtumises kaotust vältida suutnud Brighton asub 33 punktiga 15. kohal.

Pühapäeval oli Southampton 3:1 parem Watfordist ja esmaspäeval alistas Burnley 1:0 Crystal Palace’i. Premier League jätkub kolmapäeval nelja mänguga, kui vastamisi on Londoni Arsenal – Norwich City, Bournemouth – Newcastle United, Everton – Leicester City ja West Ham United – Londoni Chelsea.