Firmino viis tulega mänginud Liverpooli üleajal finaali

Roberto Firmino tähistamas. Foto: Imago/Sportimage/Scanpix

Kataris toimuvatel FIFA klubide maailmameistrivõistluste poolfinaalis oli mullune Meistrite liiga võitja Liverpool 2:1 parem Mehhiko klubist Monterreyst.

Liverpool avas skoori 12. minutil, kui Mohamed Salah andis kaitseliini taha suurepärase söödu Naby Keitale, kes palli probleemideta võrku toimetas. Kõigest kaks minutit hiljem tekitas Monterrey vastase karistusalas korraliku segaduse ja Alisson Becker hiilgas ka osava tõrjega, kuid õigel hetkel oli jaol argentiinlasest ründaja Rogelio Funes ning seis viigistati. Liverpool ei suutnud kuidagi oma ründejõudu peale suruda, kuid kangelaseks kerkis Roberto Firmino, kes esimesel lisaminutil sai Trent Alexander-Arnoldilt täpse söödu värava ette ja brasiillane toimetas ühe puutega mänguvahendi postide vahele.

21. detsembril toimuvas finaalis on Liverpooli vastaseks Brasiilia tippklubi Flamengo. Kolmanda koha mängus kohtub Monterrey Saudi-Araabi klubi Al Hilal’iga.