Kolm väravat löönud United ja City pääsesid liigakarika poolfinaali, Leicester vajas penaltiseeriat

Leicester City mängijad. Foto: Action Images/Scanpix

Inglismaa liigakarika veerandfinaali raames toimus kolmapäeval kolm mängu. Manchester City alistas Oxford Unitedi ja Manchester United oli üle Colchester Unitedist. Leicester City väljus Evertoni vastu võitjana penaltiseerias.

Mitmete tavapäraselt vahetusmeeste sekka kuuluvate mängijatega alustanud City läks võõrsil toimunud mängus Joao Cancelo 22. minuti tabamusest juhtima. Mõneti ootamatult viigistas aga Oxford 46. minutil seisu Matt Taylori väravast, aga Raheem Sterlingul oli viie minuti möödudes vastus olemas. Lõppskoori vormistas samuti Sterling 70. minutil.

United oli koduplatsil avapoolajal Colchesteri vastu raskustes ja kumbki pool väravani ei jõudnudki. Marcus Rashford avas aga 51. minutil skoori ja loetud hetked hiljem oli Ryan Jacksoni omaväravast seis 2:0. Anthony Martial otsustas 61. minutil võitja ära, kui vormistas lõppskooriks 3:0.

Leicesteri ja Evertoni kohtumine oli kahtlemata kolme kohtumise peale põnevaim. Külalismeeskond Leicester läks 29. minutiks 2:0 juhtima, kui värava sai kirja James Maddison ja Jonny Evans. 70. minutil vähendas Evertoni poolelt Tom Davies aga kaotusseisu ja üleminutitel lõi viigivärava 35-aastane vanameister Leighton Baines. Lisaaega liigakarika veerandfinaalis ei mängita ja nii järgnes kohe penaltiseeria. Mõlemad võistkonnad eksisid esimesel löögil, aga Bainesi poolt tuli Evertoni jaoks teine eksimus. Nii oli kõik Leicesteri kätes ja otsustava palli saatis võrku Jamie Vardy. Penaltiseeria tulemuseks kujunes nii 4:2.

Poolfinaali tagas teisipäeval koha Aston Villa, kui noore kosseisuga Liverpool alistati 5:0. Nemad lähevad poolfinaalis vastamisi Leicesteriga, United ja City madistavad omavahel. Mängud toimuvad 6. jaanuariga algaval nädalal ning korduskohtumised peetakse 27. jaanuariga algaval nädalal.