fbpx
Close

Ferdinand: mind ei huvitav Pogba lahkumine, vaid Grealishi liitumine Unitediga

Avatar

Jack Grealish of Aston Villa with the play-off trophy after the EFL Sky Bet Championship Play-Off Final match between Aston Villa and Derby County at Wembley Stadium, London, England on 27 May 2019. Photo by Matthew Buchan. Editorial use only, license required for commercial use. No use in betting, games or a single club/league/player publications.//UKSPORTSPICS_1730.5419/1905281622/Credit:Sparks/UK Sports Pics/SIPA/1905281625

Manchester Unitedi legendaarne keskkaitsja Rio Ferdinand tunneb, et tema pikaaegne koduklubi ei kaota midagi, kui Paul Pogba peaks suvel lahkuma, kuid igal juhul võiks liituda praegune Aston Villa 25-aastane ründava suunitlusega keskväljamees Jack Grealish.

Pogba tulevik on Unitedis juba pikemat aega lahtine olnud. Kui vahepeal oli seis prantslase osas üpris lootusetu, siis mingitel perioodidel on poolkaitsja jällegi algkoosseisus figureerinud. Samas on tema agent Mino Raiola öelnud hiljuti välja, et tema ei näe oma 27-aastase kliendi tulevikku Unitedi ridades.

Detsembris kaotas United otsustava Meistrite liiga mängu RB Leipzigile, mis kukutas nad Euroopa liigasse. Sellest ajast alates on aga koduses liigas vägagi edukalt esinetud, kui võidetud neli ja viigistatud kaks kohtumist. Pogba on samuti Ole Gunnar Solskjaeri käe all arvestatavas rollis olnud, kuid Ferdinandi sõnul tuleks tähelepanu suunata Grealishi palkamisele ja mitte Pogba jätkamisele.

“Mind ei huvita, kas Pogba lahkub. Grealish on see, keda tahaksin klubis näha. Tean teda juba aastaid. Ta tuli kord mu restorani ning organiseerisin talle ja tema isale piletid mängule. Ta on suurepärane poiss suurepärase perekonnaga, kes armastab jalgpalli. Noored ei näe Grealishi puhul nälga ja suurt töötahet, mida ta suletud uste taga teeb – detailidele suunatud tähelepanu ja see viis, kuidas ta treenib. Ta on oma režiimi muutnud, vaadanud omale otsa ja küsinud, mida saab paremini teha. Olen paljudelt inimestelt kuulnud, et ta on väljakult eemal töökas, mis on tal võimaldanud olla seal, kus ta praegu on. Sa näed tulemusi igal nädalal. Ta on üks nendest mängijatest, kes suvel omale otsa vaadanud ja mõelnud: “Jah, tegin hea hooaja, sõlmisin oma lapsepõlveklubiga lepingu ning kõik algab uue hooga.” Kui oleksin ühe Inglismaa nelja või viie suurklubi peatreener, siis ma ei lubaks tal Aston Villasse jääda, vaid tooksin ta ära,” rääkis Ferdinand Presents FIVE vahendusel.

Ferdinandi arvates on Grealishi mängustiil kaitsjate jaoks paras katsumus, mis meenutavad Ronaldinho ja Lionel Messi tegutsemist. “Kaitsja jaoks on üks murekoht vastase kiirus, aga Grealish on samuti mängija, kes leiab õiged tühimikud üles, pöörab ja jookseb su üle. Valencias ja Argentinas mänginud [Pablo] Aimar, [Ariel] Ortega ja sellised mängijad, kes suutsid joosta ja triblada – Ronaldino ja Messi. Ma ei ütle, et Grealish kuulub veel samasse kategooriasse, aga tema stiil meenutab neid. Ta on fantastiline mängija. Kui räägid suurtest arvudest, nagu 100 miljonit naela või mis iganes hinnasilti tahad mainida, siis küsimus pole selles, kui head nad välja näevad, vaid kas nad õigustavad seda summat? Viimasest 14 mängust 12 räägivad selle kasuks ja ta liigub millegi suure suunas.”

scroll to top