fbpx
Close

Fabregas läks hoogu ning tegi Özili ja UEFA maatasa

Avatar

Mesut Özil. Foto: Reuters/Scanpix

Jaanuaris Chelseast AS Monacosse siirdunud, kuid eile Euroopa liiga finaali järel kuldmedali kaela saanud poolkaitsja Cesc Fabregas oli Chelsea ja Arsenali mänguõhtul BT Sporti stuudiokülaline. Hispaanlane oli väga otsekohene ning viskas kivi UEFA kapsaaeda sellise finaali korraldamise eest. Omad vitsad sai ka Arsenali luksusmängija Mesut Özil.

Bakuu staadionil olid fännid pallimurust väga kaugel ning sellest tulenevalt hääbus ka atmosfäär ning finaalivääriline möll. Samuti oli väga vähe nii Chelsea kui Arsenali poolehoidjaid ja enamik publikust olid pigem kohalikud.

“Miskit pidanuks olema teisiti. Mängijad küll mängivad, aga fännid on jalgpallis kõige tähtsamad. Mängijad tulevad ja lähevad, aga fännid jäävad. Nii paljud inimesed tahtnuks mängule tulla, aga Bakuu on nii kaugel. Mõistlikum olnuks mängida kas Wembleyl või Old Traffordil – fännide heaolule peab ka mõtlema,” selgitas Cesc.

Maailmameistrist mängujuht Özil oli eilses finaalis üpris nähtamatu ning tema järjekordne kahvatu hooaeg on tekitanud endises maailmaklassiga mängumehe motivatsioonis ja vormis küsimusi. Samuti pole temas piisavalt iseloomu ja liidrirolli, mida Arsenal hetkel hädasti vajab.

“Vahel on nii, et kas see on sinus või ei ole. Kui ta mängis Real Madridis, siis oli ta ümbritsetud tippudega ning muidugi Cristiano Ronaldoga. Ta mängis seal küll tippvutti, aga tehes väikse sammu allapoole, kui ta Arsenaliga liitus, pead ennast vähe rohkem näitama. See klubi ostis ta mõttega, et temast saab liider. Ma ei usu, et Mesut suudab seda rolli täita. Ma küll ei treeni temaga igapäevaselt, aga ma ei usu, et temas on seda võimekust,” oli endine Arsenali pallur otsekohene.

scroll to top