fbpx
Close

Fabregas avaldas, et Wengerita võinuks tema Arsenali-karjäär olla sisuliselt olematu

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

Premier League’is kokku 13 hooaega pallinud Hispaania koondise poolkaitsja Cesc Fabregas rääkis väljaandele AS, et noores eas oli tal unelmate pakkumine jätkata karjääri La Ligas.

Poolkaitsja Fabregas liitus Londoni Arsenali akadeemiaga juba 16-aastaselt ning temast sai läbi aegade noorim mängija, kes Arsenali särgis käinud esindustiimi eest platsil – vanuseks 16 aastat ja 177 päeva. Järgmise kahe hooaja jooksul tõusis ta Euroopa üheks säravaimaks talendiks, kes aitas Kahuritel võita Inglismaa karika ja jõuda Meistrite liiga finaali. Seejärel tekkis huvi Madridi Realil Fabregas oma ridadesse ära tuua, kuid pakkumisele öeldi ära.

“Nad võtsid minuga ühendust rohkem kui kaks korda. Esimesel korral olin ma väga noor, 18-aastane, ja nad pakkusid mulle suurt palka. Ma aga tundsin, et kuulun Arsenali. [Peatreener Arsene] Wenger oleks kõigega riskinud, et ma jääksin. Ma lihtsalt ei saanud lahkuda,” meenutas Fabregas. “Igal juhul olen ma alati Realile tänulik selle eest, kuidas nad mind kohtlesid. 23-aastaselt oli mul tõsine säärevigastus ja nad saatsid mulle väga toreda sõnumi. Olen tänulik nende huvi eest, aga unistasin alati Barcelonas mängimisest.”

Kataloonia tippmeeskonnaga liituski ta 2011. aasta suvel ja veetis seal kolm hooaega. Mõneti üllatuslikult naasis ta seejärel Inglismaale, kuid mitte Arsenali, vaid linnarivaali Chelseasse. Viis hooaega jõudis ta seal mängida ja nüüd on hispaanlane jõudnud välja AS Monacosse. 32-aastane Fabregas tunnistas, et putsasid veel varna riputada ei taha, aga vaikselt mõtleb ka kaugema tuleviku peale.

“Tahan endiselt mängida. Olen entusiastlik ja mõtetes jalgpallis sees. Olen õnnelik, kui saan treenima minna ning muutun vihaseks, kui mängu kaotan. Seni, kuni kõik on selline, kavatsen jätkata. Siiski on tõsi, et nüüd analüüsin mängu rohkem kui varasemalt ja tunnen treeneriinstinkti, mida varem pole olnud. Eks näis, mis saab.”

scroll to top