fbpx
Close

Evertoni peatreener meeskonnast välja praagitud tähtmängijast: ta ei püüdnudki, vaid eelistas raha ja mugavamat elu

Avatar

-James Rodriguez | Foto: AFP/Scanpix

Karjääri jooksul erinevates tippklubides mänginud endine Kolumbia koondislane James Rodriguez esindas möödunud hooajal Evertoni ning oli samas meeskonnas ka tänavust hooaega alustamas, aga nüüdseks on mees Katari jõudnud. Inglismaalt lahkumine polnud erinevate osapoolte vahel kuigi ilus.

James sattus suurte klubide huviorbiiti 2014. aasta suvel, mil ta Kolumbia koondises näitas häid esitusi maailmameistrivõistlustel. Toona AS Monaco ridadesse kuulunud ründava suunitlusega poolkaitsja tõi MM-i lõppedes 63 miljoni naela eest ära Madridi Real, kuid Hispaania suurklubis ei saanud James peatreener Zinedine Zidane’iga läbi ja nii veetis ta 2017-2019 Müncheni Bayernis laenul. Sealgi James kanda kinnitada lõplikult ei suutnud ja pärast järjekordset kesist hooaega Realis liikus James Inglismaa kõrgliigasse Evertoni, kus oli peatreeneriks Carlo Ancelotti. Viimane läks käimasoleva hooaja eel tagasi Reali etteotsa, Everonti lootsiks sai Rafael Benitez ning 30-aastase Jamese jaoks algasid jällegi probleemid, sest Benitezega tuli tal ka Realis varasemalt koostööd teha, mis polnud just parim.

Evertoni särgis James 2021/22 hooajal ühtegi mängu kirja ei saanud ning siirdus Katari klubisse Al-Rayyani, mille puhul üleminekusummat ei avalikustatud. Benitez andis mõista, et Jamesel olnuks võimalus end tõestada, kuid nüüd pani hispaanlane ta konkreetselt paika. “James eelistab raha ja mugavamat elu. See on talle tähtsam kui võistlusmoment ja edu jalgpallis. Ta polnud ühelgi treeningul püüdlik, aga tegi alati nõudmisi algkoosseisu pääsemiseks. See oli kõigi teiste mängijate suhtes ebaaus, kes andsid treeningul endast maksimumi, kuigi olid endiselt pingil,” ütles Benitez.

scroll to top