fbpx
Close

Barcelona presidendi aus ülestunnistus: lootsime, et Messi jääb meie eest tasuta mängima

Avatar

Philippe Coutinho ja Lionel Messi. Foto: AFP/Scanpix

Hispaania tippklubi Barcelona finantsiline seis on ütlemata halb ja ehe näide sellest on Lionel Messi lahkumine tänavu suvel. Nüüd tuli klubi president Joan Laporta lagedale järjekordse üllatava avaldusega, kui tunnistas, et loodeti, et Messi jätkab nende ridades palgata.

“Messist rääkides ma ei muutu vihaseks, sest ma hindan teda. Tean, et tal oli suur kirg Barcelonasse jääda, aga samuti oli pinget teise pakkumisega seoses. Kõik viitab sellele, et tal juba oli pakkumine PSG-lt laual. Kõik teavad, et see oli väga võimas pakkumine. Ma ei mõtle sellele, mis võinuks olla, vaid sellele, et annan omalt poolt Barcelona jaoks parima. Keegi ei tohi selle asutusega riskeerida. Ma lootsin viimase minutini, et Messi ütleb, et ta jätkab Barcelonas tasuta mängimist. Mulle oleks see meeldinud ja ta oleks mind veennud. Mõistan, et ka liiga oleks seda aktsepteerinud. Aga me ei saa midagi sellist paluda taolise tasemega mängijalt,” rääkis Laporta RAC1 vahendusel.

Jutuks tuli Laportaga ka praeguse peatreeneri Ronald Koemani tulevik. Hollandlase käe all on koduses liigas suudetud kolme võidu kõrvale teenida kolm viiki ja üks kaotus, kuid veelgi nukram seis on Meistrite liigas, kus pole suudetud kahe vooruga võiduarvet avada ning 0:3 skooriga on kaotatud nii Müncheni Bayernile kui ka Lissaboni Benficale. Uueks peatreeneriks on pakutud endist mängumeest Xavi Hernandezt ja praegust Belgia koondise peatreenerit Roberto Martinezt, kuid meediale teadaolevalt on rääkimisi olnud ka Manchester City lootsi Pep Guardiolaga, kes Barcelonaga mitmeid tiitleid võitnud.

“Otsus on see, et Koeman jätkab. Ta on nagu meie ja tahab, et Barcelonal läheks hästi. Temaga on kehtiv leping ja seda tuleb austada. Olen otsuse üle õnnelik. Xavi’ga räägin tihti, sest oleme sõbrad. Samuti Pep Guardiolaga. Tahan teada, mida nemad mõtlevad, sest nad teavad rohkem kui mina. Meie peatreener on aga Koeman ja oleme uhked selle üle. Inimesed võivad mõelda, mida tahavad. Ma pole ühelgi hetkel Koemani maha kandnud ja arvan, et ta väärib enesekindlust,” lisas Laporta.

scroll to top