fbpx
Close

Evertoni mängumees venelastest jalgpalluritele: samal ajal, kui teie, s*tapead, vait olete, tapetakse ukrainlasi!

Avatar

Foto: Zumapress/Scanpix

Venemaa Föderatsiooni sõjaline agressioon Ukrainas raputab kogu maailma kõiki valdkondi, mille seas selgelt ka sport. Kui Venemaa sporditähed võiksid sõna võtta, et kaos lõpetada, siis selle asemel istutakse vaikselt ja hoolitsetakse vaid selle eest, et endal läheks hästi. Evertoni ukrainlasest vasakkaitsja Vitali Mõkolenkol sai igatahes mõõt täis, nagu paljudel tsiviliseeritud inimestel.

Peterburi Zeniidi ja Venemaa koondislane Artjom Dzjuba hakkas venelastest mängijate tegevusetust õigustama, kui West Ham Unitedi ääreründaja Andri Jarmolenko kutsus Venemaal mängivaid jalgpallureid üles Ukrainas toimuvat sõda hukka mõistma. Selle peale teatas 33-aastane Dzjuba, et tema pole aga poliitikas ekspert ja venelasi hoopis diskrimineeritakse.

“Samal ajal, kui sina, tõbras, koos oma s*tapeadest võistkonnakaaslastega vaikid, tapetakse rahulikke elanikke Ukrainas. Sind lukustatakse oma kindlusesse ülejäänud eluks ja mis kõige tähtsam, ka sinu lapsed kogevad seda. Ja mul on hea meel,” ütles Mõkolenko.

Kui Venemaa üks rikkaimaid oligarhe Roman Abramovitš paiskas Londoni Chelsea müüki hirmus, et jääb sellest ühel hetkel täiesti ilma, siis paraku on ka Evertonil vene sidemeid. Nimelt on Usbekistani juurtega miljardär Ališer Usmanovi firma USM Evertoni treeningväljaku sponsoritest ja veel üks tema firma, Megafon, on Evertoni naiskonna särgisponsoriks. Suurbritannia parlamendi liige ja Leiboristide parteisse kuuluv Chris Bryant soovitas Evertonil selgelt distantseeruda Usmanovi rahadest.

“Ališer Usmanovile on juba Euroopa Liidu sanktsioonid määratud, aga Ühendkuningriigis veel mitte. Kahtlustan, et õige pea on ta ka UK nimekirjas ja Everton peaks kindlasti juba praegu temaga sidemed katkestama,” sõnas Bryant.

scroll to top