Esimese veerandtunni õnnestumine päästis Tottenhami järjekordsest piinlikust tulemusest

Giovani Lo Celso. Foto: SIPA/Scanpix

Inglismaa karika kolmanda ringi kordusmängudes astusid teisipäeval Premier League’i klubidest üles Tottenham Hotspur ja Newcastle United. Esimeses mängus leppisid mõlemad viigiga, aga nüüd saadi võit kätte.

Newcastle United ei suutnud 4. jaanuaril Inglismaa tugevuselt kolmandas liigas tegutseva Rochdale’i vastu enamat 1:1 viigist. Nüüd suudeti häbi maha pesta juba avapoolajaga, kui 17. minutil haarati Eoghan O’Conneli omaväravast eduseis ning Matthew Longstaff ja Miguel Almiron tegid skooriks 3:0. 82. minutil oli täpne ka brasiillasest ründaja Joelinton ning lõppseisu 1:4 vormistas Rochdale’i poolkaitsja Jordan Williams 86. minutil. Newcastle’i neljanda ringi vastaseks on samuti tugevuselt kolmanda liiga võistkond Oxford United.

Tottenham Hotspur tegi 5. jaanuaril esiliigas palliva Middlesbrough’ga ka 1:1 viigi. Kordusmäng algas Jose Mourinho hoolealuste jaoks paremini, kui juba teisel minutil avas skoori Giovani Lo Celso ja 15. minutil jõudis sihile Erik Lamela. 2:0 eduseis püsis pikalt, kuid põhjaiirlasest keskväljamees George Saville lõi 83. minutil Middlesbrough’ eest ühe tagasi ja põnevus säilis. Viigini siiski enam ei jõutud ja Tottenham pääses järgmisesse ringi kerge ehmatusega. Seal ootab neid ees aga Premier League’i konkurent Southampton, kellelt saadi jaanuari esimesel päeval ootamatu 0:1 kaotus.