fbpx
Close

Enrique Barcelonasse naasmisest: olen jätnud ukse irvakile

Avatar

Robert Moreno (vasakul) ja Luis Enrique. Foto: imago images/Scanpix

Praegune Hispaania koondise peatreener ja 2014-2017 Barcelonat juhendanud Luis Enrique ütles sotsiaalmeedia vahendusel fännide küsimustele vastates, et tal on variandid olemas oma endisesse koduklubisse naasta.

49-aastane Enrique oli 2011/12 hooajal AS Roma ja 2012/13 hooajal Celta de Vigo peatreener. Edasi sai ta võimaluse Barcelonas ning kolme hooajaga võideti tema käe all koguni üheksa karikat. Nende seas kaks Hispaania meistritiitlit ja üks Meistrite liiga trofee. Mullu novembris taas Hispaania koondise etteotsa asunud Enrique kinnitas, et mõnda endisesse koduklubisse tagasitulek poleks mingi üllatus.

“Arvan, et võin peatreener tulevikus olla igal pool, kus olen varasemalt olnud. Olen neis kõigis jätnud ukse irvakile. Mu aeg Barcelonas oli suurepärane ning olen selle eest alati tänulik. Olen väga õnnelik, et olen sellises klubis saanud aastaid olla, mis andis mulle kõik,” sõnas Enrique.

Hispaania koondise kohta rääkis endine ründav poolkaitsja: “Peame Euroopa meistrivõistlusteks valmistuma parimal võimalikul viisil ning kosume, et olla hästi valmis ja võimeline jahtima tiitleid. Näen, et rahvusmeeskond on võimeline midagi võitma – see on üks väljakutsetest, millele Hispaania koondise peatreenerina mõtlen. Ma pole seda kunagi varjanud, aga on selge, et meil on käsil arenguprotsess. Samas on ka teisi rahvusmeeskondi suure potentsiaaliga. Oleme koos kuue või seitsme rahvusmeeskonnaga samas seisus, kes suudavad eesmärgid täita. Meie esitus näitab ära, kas pääsema ka sinna või mitte.”

Mängijakarjääri jooksul Madridi Reali ja Barcelonat esindanud mängumees teatas ühtlasi, et koondisekutse võib saada ka 25-aastane Bilbao Athleticu ründaja Inaki Williams. “Selleks, et mängija saaks rahvuskoondise kutse, peab ta mitmetele tingimustele vastama. Esiteks peab ta oma meeskonna eest mängima, hästi esinema, seejärel võrdleme teda teistega ja sobitame ta lõpuks sinna, kus teda vajame. Williams on suurepärane ründaja ja kindlasti võib ta kutse saada. Kutsume mängijad, kes suudavad anda oma panuse ning olen rahul, et uued mängijad hakkavad neid kutseid nõudma,” lõpetas Enrique.

scroll to top