fbpx
Close

Endine Liverpooli, Reali ja Bayerni poolkaitsja: mõistan, miks Messi tahab Barcelonast minema saada

Avatar

Suarez-Messi-Dembele. Foto: Reuters/Scanpix

Endine Hispaania koondislane ja karjääri jooksul Liverpoolis, Madridi Realis ning Müncheni Bayernis pallinud poolkaitsja Xabi Alonso kommenteeris Lionel Messi võimalikku lahkumist Barcelonast, kelle arvates näib, et argentiinlane pole hetkel enam jalgpalli nautimas.

33-aastasest Messist on meedias igapäevaselt juttu, sest maailma üks parimaid jalgpallureid on pannud oma koduklubi fakti ette ta rahaks teha. Olukord on siiski keeruline, sest leping lõppeb tal alles järgmise aasta suvel ja La Liga poolt on öeldud, et kui mõni teine klubi tahab Messit palgata, siis tuleb maksta 700 miljoni euro suurune väljaostuklausel. Kuigi huviliste seas on jalgpallimaailma ühed rahakaimad klubid eesotsas Manchester City ja Pariisi Saint-Germainiga, siis ka neil oleks ilmselt vägagi keeruline taoline summa välja laduda.

Alonso mõistab, miks Messi tahab lahkuda, kuigi kokkuvõttes võib üleminek ka katki jääda. “Mul on ettekujutus, et Messi järgib oma sisetunnet. Ta on jõudnud järeldusele, et praegu vajab ta midagi teistsugust, midagi uut, et saada tagasi tunne, mis teeb jalgpalli nauditavaks. Hetkel, mil Messi tõmbab mõne teise klubi särgi selga, lõppeb kõik. Kujuteldamatu muutub kujuteldavaks,” sõnas 38-aastane Alonso Saksamaa väljaande Suddeutsche Zeitung vahendusel.

Olulist rolli Messi edasise karjääri osas võis hakata mängima Meistrite liiga veerandfinaalis hilisemalt meistrilt Müncheni Bayernilt saadud häbiväärne 2:8 kaotus, mille järgselt oli ka peatreener Quique Setien loetud tundidega vallandatud. Endise Bayerni mängumehena puudub ka Alonsol loogiline seletus sellisele skoorile. “See kuulub valdkonda, mida me ei mõista. Ja ma ei viita ainult vahele, mis kajastus kahe meeskonna puhul tablool. Tegemist oli üldplaanis Bayerni üleoleku näitamisega.”

scroll to top