fbpx
Close

Endine Liverpooli keskkaitsja Hyypiä: Henderson võib kaptenipaela kanda, aga meeskonna liider ta pole

Avatar

Jordan Henderson of Liverpool FC during the 2019 UEFA Champions League Final match between Tottenham Hotspur and Liverpool at Wanda Metropolitano Stadium, Madrid, Spain on 1 June 2019. Photo by Giuseppe Maffia. //UKSPORTSPICS_1730.6884/1906031039/Credit:Maffia/UK Sports Pics/SIPA/1906031044

Kümme hooaega Liverpooli esindanud ja 105 matšis Soome koondise särki kandnud Sami Hyypiä andis The Mirrorile antud intervjuus mõista, et keskkaitsja Virgil van Dijk on Liverpooli meeskonnas kõige tähtsam lüli.

Hollandi koondislane Van Dijk liitus Inglismaa tippklubiga 2018. aasta talvel 84,5 miljoni euro eest. 28-aastane mängumees on kerkinud Premier League’i ja maailma üheks parimaks kaitsemängijaks, mida ilmestab ka hästi fakt, et ta valiti hiljuti UEFA aasta parimaks mängijaks. Kuigi klubis on kapteniks Inglismaa koondislane Jordan Henderson, siis Hyypiä sõnul pole kahtlustki, kes tegelikult on võistkonna liider.

“Van Dijkil pole kaptenipaela, aga tal on olemas kõik liidriomadused. Sul pole vaja kaptenipaela, et olla liider või tähtis isiksus väljakul või riietusruumis. Vajasime liidrit ja kui Virgil saabus, siis sai see koht ka täidetud. Mu arvates on Henderson ja Milner vastavalt hea kapten ja asenduskapten, aga sellest ei piisa, et sul on neid kaks – sa vajad nelja või viit. Virgil oli selles plaanis hea täiendus ja ta võttis kaptenitelt raskuse õlult ära. Ta annab kõigile enesekindlust, räägib alati väljakul ja teeb kõik enda ümber paremaks. Minu jaoks on ta pusle viimane tükk Premier League’i tiitli jahtimisel. Ründe poolelt liikusime õiges suunas, aga kaitse osas vajasime just teda,” rääkis Hyypiä.

scroll to top