fbpx
Close

Endine Chelsea peatreener: Itaalia fännikultuur on võrreldes Inglismaaga regresseerunud

Avatar

Antonio Conte. Foto: Action Images - Reuters/Scanpix

Aastatel 2016-2018 Londoni Chelsea peatreener olnud Antonio Conte mõistis tema kodumaal asetleidvad rassistlikud rünnakud selgelt hukka ning tõdes, et sealsed inimesed tahavad ainult teineteist solvata.

Serie A-s on rassismiga seonduvad teemad aina enam kasvutrendi näitamas ning palju kõneainet pakkus 1. septembril toimunud Ragnar Klavani kodumeeskonna Cagliari Calcio ja Milano Interi vaheline kohtumine. Seal näitasid Cagliari poolehoidjad Belgia koondise ründaja Romelu Lukaku vastu lugupidamatust üles, aga Itaalia jalgpalliliit otsustas hiljem, et rikkumine polnud piisavalt tõsine ning klubi pääses lõpuks trahvita. Interi peatreener Antonio Conte nägi kõike seda pealt ja mõistagi ei saanud ta antud teemat ka AC Milani ja Milano Interi derbimängu eel jätta puudutamata.

“Rassism on Itaalias probleemiks, aga samamoodi on igasugune solvamine. Pärast kolme aastat eemalolekut pean ütlema, et Itaalia on regresseerunud. Inimesed kirjutavad eranditult solvanguid. Itaalia on viimasel ajal hullemaks muutunud ja selles peame end kõiki süüdistama. Räägime ainult sellest, mis paneb järgmise generatsiooni vihkama ja tuginema vägivallale. Kui Inglismaal kaks-kolm fänni üritavad midagi ebaloomulikku teha, siis pannakse nad vangi ja võti visatakse minema. Siin, Itaalias, lähevad fännid staadionile solvama vastaseid, mängijaid ja teise nahavärviga inimesi. Oleks tore näha, kui nad tuleksid staadionile oma meeskonnale kaasa elama, mitte vägivaldset atmosfääri looma,” rääkis 50-aastane Conte.

scroll to top