City hävitustööst Kane’i imelöögini: Inglismaa kõrgliiga kuuenda vooru avapäev muutis tabeli tipu veelgi põnevamaks

Premier League’i kuuenda vooru mängudes sai näha tõelist väravate sadu Manchester City esituses, mistõttu tabeli viimane Watford pidi koguni kaheksa palli oma võrgust välja korjama. Ülejäänud neljas mängus jagus pinget rohkemaks.

Eelmises voorus piinliku 2:3 kaotuse Norwich Citylt saanud Manchester City elas nüüd end koduplatsil välja punase laterna Watfordi peal. David Silva, Sergio Agüero, Ryad Mahrezi, Bernardo SIlva ja Nicolas Otamendi väravatest vaatasid tabloolt juba 18. minutiks vastu numbrid 5:0. 60. minutiks oli Bernardo Silval kübaratrikk olemas ja lõppskoori ehk 8:0 vormistas Kevin De Bruyne.

Põnev kohtumine leidis aset Leicester City ja Tottenham Hospuri vahel. Mullune Meistrite liiga finalist Tottenham on viimasel ajal raskustes olnud, kui kahel korral (Londoni Arsenali vastu Premier League’is ja Piraeuse Olympiakose vastu Meistrite liigas) on mängitud 2:0 eduseis maha ning lepitud viigiga. 29. minutil pääseti nüüd Harry Kane’i tabamusest, kes suutis kukkumise pealt uskumatu löögiga palli võrku saata, juhtima, aga kokkuvõttes sellest ikkagi ei piisanud. 69. minutil seadis kodumeeskond viigi jalule, mil täpne oli Ricardo Pereira ning James Maddisoni 85. minuti täpne kauglöök tõi Leicesterile magusa võidu.

Norwich toodi Burnley poolt maa peale tagasi, kui nopiti 2:0 võit. Sama skooriga alistas liiga uustulnuk Sheffield United ka Evertoni ja päeva viimases mängus jäid Newcastle Unitedi ning Brighton & Hove Albioni vahel väravad löömata.

Pühapäeval Londoni Chelseaga mängiv Liverpool hoiab endiselt tabelis esikohta ning vahe Manchester Cityga võib võidu korral taas viie punkti suuruseks kasvada. Cityl on seega kirjas 13 punkti, Leicester City järgneb 11 ja reedel Southamptonist 3:1 parem olnud Bournemouth kümne punktiga. Kaheksa silma on kirjas Lodnoni suurklubidel Tottenhamil, Arsenalil ja Chelseal. Neist kahel viimasel on võimalik pühapäeval 11 punkti peale tõusta, kui suudetakse alistada vastavalt Aston Villa ja Liverpool.