fbpx
Close

Endine Barcelona ründemees: keegi ei uskunud, et Messist saab läbi aegade parim; Ronaldinhota poleks klubi nii edukas olnud

Avatar

Foto: AFP/Scanpix

Hispaania tippklubi Barcelona noortesüsteemi kuulunud ja 2006. aastal ka põhimeeskonda välja jõudnud ääreründaja Cristian Hidalgo meenutas Spox’i vahendusel antud intervjuus aegu, mil Lionel Messi oli veel ise noormängija ja võistkonna tuju hoidis üleval Ronaldinho.

Praeguseks 36-aastase Hidalgo karjäär ei kujunenud kindlasti selliseks, nagu ta ise soovinuks. Barcelona esindusmeeskonnas jäid ametlikud mängud pidamata ja edasi liikus ta Deportivo La Coruna ridadesse. Seejärel pallis ta erinevates väiksemates Euroopa klubides ja on nüüdseks kuulumas Andorras asuvasse Ordino meeskonda. Barcelonas oldud aeg on aga väärt meenutamist, sest toona saadi küll aru, et Messi on talendikas, kuid keegi ei näinud, et argentiinlane võiks erinevaid rekordeid purustada ja tõusta maailma parimaks. Ühtlasi oli vaieldamatuks võtmefiguuriks brasiillasest pallivõlur Ronaldinho.

“Leo oli uskumatu talent. Kõik klubis teadsid, et ühel päeval saab temast väga hea mängija. Aga läbi aegade parim? Ei. Keegi poleks seda ette näinud. Leo saavutused on unikaalsed. Ta oli väga häbelik ja introvertne. Ta rääkis tegelikult ainult siis, kui oli vaja. Kui ta mängis aina enam ja lõi väravaid, siis muutus ta veidi vabamaks ja tegi rohkem nalja,” rääkis Hidalgo.

“Ilma Ronaldinho ja tema positiivse aurata poleks Barcelona tol ajal kaugeltki nii edukas olnud. Ta oli rõõm isiksuses ja nakatas oma naeruga igat meeskonnakaaslast. See öeldud, pole ma ka kunagi kedagi paremat triblajat näinud. Treeningul nüpeldas ta meid kõiki. Ma ei unusta kunagi seika, kui saabusin varakult enne liigamängu hotellis olnud konverentsiruumi koos teiste noormängijatega ja professionaalid istusid maha üle ühe. Lõpuks oli vaid üks tool vaba – Ronaldinho oma. Ja kui ta kiirustades ning viimasel hetkel napilt kohale jõudis, siis ootamatult osutas ta näpuga minu suunas ja süüdistas mind, et võtsin tema koha ära. Seega tõusin veidi hirmunult püsti ja liikusin mujale. Lõpuks oli Ronaldinho kõigest nalja teinud ning kõik hakkasid naerma. Ta tegi meie kulul alati nalja, eriti minu peal.”

“Mu jaoks oli Barcelonas oldud aeg kui olla maailmas, mis koosnes piimast ja meest. Noortele mängijatele anti kindlaid väärtusi, nagu alandlikkus ja austus, aga me ei pidanud mitte millegi muu pärast muretsema. Meeskond koosnes sedavõrd paljudest suurepärastest isiksustest, nagu Carles Puyol, Fernando Navarro või Xavi ja Andres Iniesta, kes kõik teadsid, mida tähendab tulla La Masiast professionaalsesse võistkonda ning teenida välja elatis mitmete maailmaklassist tähtede kõrval,” lisas hispaanlane lõpetuseks.

scroll to top