Emery esimene kaotus Euroopa liiga finaalis viis Arsenali jaoks Meistrite liiga ning tõi Hazardile perfektse lahkumiskingituse!

Eden Hazard (vasakul). Foto: AP/Scanpix

Arsenali peatreener Unai Emery polnud Euroopa liiga finaalis kordagi kaotanud kuni tänase õhtuni, mil nad linnarivaalile Chelseale 1:4 kaotasid. Kõik väravad löödi teisel poolajal ning Eden Hazardi kaks tabamust ja üks väravasööt olid punavalgesärkidele liiast. Bakuus kõlanud lõpuvile järel jätkus Arsenali Euroopa tiitlipõud ning Maurizio Sarri kaela riputati esimene võitjate medal.

Avapoolaeg möödus tuimalt, kui kumbki tiim ei hakanud esimesena väravat otsima. Palju oli mängupraaki ning veidrat õhkkonda, sest erinevalt Premier League’i staadionitest oli publik Bakuus väljakust väga kaugel jooksuradade taga. See lõi nõrga atmosfääri, mis muutis kohtumise üpris mitteveenvaks. Teisel poolajal aga tõstis Chelsea tempot ning Olivier Giroud’ suurepärane pealöök maandus 49. minutil alumises nurgas. 11 minutit hiljem oli resultatiivne Pedro ning ei möödunud kuut minutitki, kui Ashley Maitland-Niles avavärava autori karistusalas pikali jooksis ning Hazardi penalti väravas maandus.

Siis tundus, et kõik on selge, ent Alex Iwobi suurepärane löök tagumise posti kõrvale andis Arsenalile veidi lootust. Chelsea aga ei hellitanud ning viimase naela kirstu lõi just Hazard, kes sai Giroud’lt täpse söödu ning belglane oma eeldatavas lahkumismängus pani palli posti kõrvale.

See skoor tähendab, et Chelsea peatreener Maurizio Sarri võitis esimese eurotiitli, Arsenal mängib järgmisel hooajal Euroopa liigas ning Premier League’ist pääses järgmise hooaja Meistrite liiga turniirile neli tiimi.