fbpx
Close

Eesti pidupäevast lahutab vaid 90 minutit ja hirmkõva Real Madrid

Avatar

Foto: Imago-Focus Images/Scanpix

Selle aasta Meistrite liiga finaal pole olnud kunagi erilisem kui tänavu. Eesti rahval on, kelle poolt kaasa elada, sest meie Ragnar Klavan on Liverpooliga Meistrite liiga finaalis ning šanss, et meie mees saab oma elu tähtsaimas mängus ka platsile, on reaalne. Hõbemedal on juba taskus, ent võitjad jäävad igavesti meelde ja kirjutatakse ajalooraamatusse. Ka see on reaalne, et Liverpool võidab Meistrite liiga, kuigi vastas on tiitlikaitsja Real Madrid.

Ragnar Klavan pole esimene eestlane, kes istunud Meistrite liiga finaalis pingil. Mart Poom oli 2005. aastal Arsenali kolmas puurivaht ja kuulus 25-liikmelisse koosseisu ja võitis ka hõbemedali, ent legendaarne kiiper ei olnud vahetusmeeste pingil. Meie Ragnar on väga suure tõenäosusega lausa mängu sekkumas ja võib teha ajalugu, olles esimene eestlane, kes astunud klubijalgpalli tähtsaimas kohtumises pallimurule. Just seetõttu on tegemist ajaloolise finaaliga, mis läheb korda kõikidele eestlastele, olgu nad või Real Madridi fännid.

Liverpool on näidanud väga veenvat minekut ja välja suudeti lülitada nii üks favoriite Manchester City, hoides neid kodus kuival ja tugev esitus tehti ka poolfinaalis AS Roma vastu. Kui ründetrio Mohamed Salah – Roberto Firmino – Sadio Mane klikib ja neil on hea päev, on nad pidurdamatud. Vaid korra on suudetud triot vaka all hoida, kui kaheksandikfinaali korduskohtumises tehti Portoga väravateta viik – mängus, kus midagi enam kaalul polnud, sest avakohtumises võitis inglise klubi 5:0.

Optibet teab, et ründetrio on väga ohtlik ja resultatiivne ning Salah, kes sel hooajal on klubi suurim väravakütt, skoorib suurima tõenäosusega ka finaalis. Egiptlase täpse jala korral raha 1,85-kordselt tagasi.

Optibet näeb pigem Reali tõstmas oma kolmandat järjestikust Meistrite liiga tiitlit kui Klavanit võitu tähistamas – valgesärkide võidu korral makstakse panus 2,2-kordselt, Liverpooli võidu korral 3,05-kordselt tagasi.

Kuid Realil on võitjate tiim ja muidugi Cristiano Ronaldo, kes lõi sel hooajal igas Meistrite liiga mängus värava kuni poolfinaalideni välja – uskumatu seeria sai alles lõpu Bayern Müncheni vastu. Kuigi pallur sai vahepeal vigastada, kinnitas peatreener Zinedine Zidane, et nende väravamasin on 120 % terve ja täiesti valmis mängima hooaja tähtsaimas kohtumises.

Ja Optibet näeb arusaadavalt Ronaldot kui reaalseimat skoorijat. Temale järgnevad Gareth Bale, kes võib samuti kuuluda algkoosseisu ning Ronaldole võimalusi loov Karim Benzema, kes skooris ka poolfinaalis Bayerni vastu. Prantslase sahistamise korral saab raha 2,25-kordselt tagasi.

On teada, et mõlemale tiimile meeldib rohkem kaitsta kui rünnata. Kumbki ei hoia end rünnakul tagasi ja kuigi on tegemist nii tähtsa kohtumise kui Meistrite liiga finaaliga, siis väravaid näeme me kindlasti. Miks mitte näiteks nelja, viite või lausa kuute väravat? Kui lüüakse üle nelja värava (näiteks seis jääb 3:2), siis Optibet maksab sulle raha 3,6-kordselt tagasi!

Mida peab Liverpool tegema, et Reali hegemoonia murda? Kindlasti on ühe ajastu lõpetamine võimalik, kui kasutatakse ära tiitlikaitsjate innukust minna rünnakule, kus vasakkaitsja Marcelo leiab end tihti kui ühe ääreründajana, mis annab ruumi just Liverpooli ääreründaja Salahile joosta ning väravat rünnata. Kontrarünnakuid näeme kindlasti õige mitu ja nende realiseemine võib saada saatuslikuks. Kui Madrid suudab keskväljal domineerida ja ise võimalusi luua, läheb Liverpoolil raskeks. Aga see hooaeg on näidanud, et pall on ümmargune ja finaal võib tulla täiesti teistsugune kohtumine, kui võib eeldada. Ja see teebki selle vastasseisu väga põnevaks.

scroll to top