fbpx
Close

Chelsea lõpetas hooaja tiitliga, Mourinhole ja Unitedile jäid tühjad pihud

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

FA karika finaal lõppes Londoni Chelsea 1:0 võiduga, kui Eden Hazard oli täpne penaltipunktilt. Unitedil oli küll mitmeid võimalusi, ent Paul Pogba, Nemanja Matici ja Anthony Martiali võimalused jäidki vaid väravašanssideks. Kui Chelsea võttis sellest hooajast ühe karika, siis Manchester United läheb uuele hooajale vastu tühjade kätega.

Karikafinaal algas Chelseale üpris hästi, sest nemad olid rohkem mängus sees ja lõid võimalusi. United samal ajal mängis puiselt ning nende söödud ja kombinatsioonid ei kandnud vilja. Mängu ainus värav sündis Hazardi meisterlikkusest, kui belglane võttis pika palli oivaliselt maha, seljatas Phil Jonesi ning hakkas juba David de Gead proovile panema, ent inglasest kaitsja üritus napsata pall Hazardilt päädis 11 meetri karistuslöögiga. Hazard oli penaltipunktil külma peaga ja lõi palli kindlalt väravasse.

Teisel poolajal tõi Mourinho sisse ka vigastuspausilt naasnud Romelu Lukaku ja Anthony Martiali, kes tõid ründemängu küll teravust, ent Martiali mitmed võimalused läksid luhta ja Lukaku ei saanudki kordagi end näidata. Lõpufaasis sai peaga ülivabalt löögile Paul Pogba, ent prantslane eksis. Lõpuvile kõlades läks Chelseal pidu lahti ja Antonio Conte sai enda peatreeneri karjääri  esimese karikavõidu.

scroll to top