Scholes lajatas Unitedi piinliku kaotuse järgselt: Pogba’st ei tunneks keegi meeskonnas puudust

Paul Pogba. Foto: AFP/Scanpix

Manchester United võõrustas pühapäeval Inglismaa kõrgliigas eeldatavas põnevusmängus Liverpooliga, mille lõpptulemus 5:0 külalistele oli kõigi jaoks paras šokk. Paul Pogba jättis punase kaardi tõttu Unitedi veel ka vähemusse, misjärel oli klubi legendaarsel mängumehel Paul Scholesil nii mõndagi öelda.

Unitedi jaoks läks kodupubliku ees mängimine igas mõttes nii valesti kui veel minna sai. Kaitsemängijate eksimuste tulemustena läks Liverpool Naby Keita ja Diogo Jota tabamustest 13. minutiks 2:0 juhtima ning poolajaks lisas kaks väravat veel ka Mohamed Salah. Viis minutit pärast teise poolaja algust oli Salah’l ka kübaratrikk kirjas ja kuigi Cristiano Ronaldo kolm minutit hiljem vastas, tühistati see värav videokorduse põhjal suluseisu tõttu. Kohtumine võttis veelgi süngema tooni 60. minutil, mil poolajal vahetusest sekkunud Paul Pogba sõitis jalatald ees sisse Keitale ning peakohtunik otsustas videokorduse põhjal näidata prantslasele punast kaarti. Kumbki pool enam väravat kirja ei saanud ülejäänud matši jooksul, aga peatreener Ole Gunnar Solskjaeri töökoht on selgelt väga suures ohus.

“Paul Pogba, kes tuleb poolajal vahetusest sisse, püüab meeskonda aidata ja võib-olla saada veidi austust, püüab palli peal seista ja näidata, kui tugev ta on keskväljal… annab lõpuks värava ära. Hiljem saadetakse ta platsilt minema naeruväärse vea pärast, nüüd oled 0:5 taga ja kümne mehega. Sa pead mõtlema, kas Ole on endiselt seal peatreener edasi ja kas Pogba’t näeme veel Unitedi särgis? Ta on viimastel aastatel kaost külvanud. Kõik teavad, kui talendikas ta on, kõik usaldavad teda ja iga treener usaldab teda, olles tal lubanud tal see sama mängija olla, kes siiani olnud. Vaadake, ilmselt ta ju mängib siin veel? Aga ma ei usu, et nad tunnevad millestki puudust, kui Pogba Unitedi eest enam ei mängi. Tal on olnud korduvalt võimalusi. Ta ütleb, et tal jääb järjepidevusest puudu, aga see, mida ta nüüd tegi, on lihtsalt distsipliini puudumine ning peatreeneri ja su meeskonnakaaslaste mitte austamine,” rääkis Scholes.