fbpx
Close

Chelsea peatreener Tuchel: Haaland ja Lukaku koos ründesse? Miks mitte!

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

Londoni Chelsea on pärast eelmise hooaja Meistrite liiga võitu teinud suvel jõulisi täiendusi ning toonud nende seas meeskonda maailma ühe parima ründemehe Romelu Lukaku. Chelsea juhendaja Thomas Tuchelilt küsiti, kas Dortmundi Borussia ründaja Erling Braut Haaland on endiselt sihikul ja sakslane kinnitas seda.

21-aastane Haaland on pärast Salzburgi Red Bullist lahkumist näidanud Dortmundis fantastilist minekut. 21-aastane ründemees on löönud 69 mänguga 70 väravat ja seda kõike vaid pooleteise hooajaga. Kui Dortmund sai ta Salzburgist kätte kõigest 17 miljoni naela eest, siis pole mingit küsimust, et kui Dortmund ta ühel hetkel rahaks teeb, siis seda mitmekordse kõrgema summaga.

“Oleme mõned korrad Erling Braut Haalandist rääkinud, sealhulgas üleminekuakna perioodi sees. Tol hetkel tundus see täiesti ebareaalne ja teostamatu. Räägime temast loomulikul regulaarselt, sest ta on fantastiline mängija ja selgelt üks Dortmundi ilmestavaid figuure, mis on Meistrite liigas meile suur rivaal. Kas mõtlete, et Romelu Lukaku ja Haaland mõlemad ründesse panna? Võime sellest rääkida! Ma aga ei usu, et oleksime selles osas hetkel täie tõsiduse juures, aga näis, mis juhtub järgmiste nädalate jooksul,” ütles Tuchel SportBildi vahendusel.

Pole üllatus, et Haalandit on seostatud ja seostatakse endiselt Dortmundist lahkumisega. Lisaks Chelseale on norralasest huvitatud ka Manchester City, Manchester United, Madridi Real ja Pariisi Saint-Germain ehk praktiliselt kõik gigantklubid. Üleminekut raskendab asjaolu, et Haalandil on Dortmundiga leping 2024. aasta suveni sõlmitud. Kuuldused, et Dortmund müüb Haalandi käimasoleva hooaja lõpus maha, ei vasta klubi peatreeneri Marco Rose sõnul tõele, vaid pigem näeb varianti, et Haaland jääb veelgi pikemaks ajaks Dortmundi paigale.

“Lihtsalt seepärast, et publik lakkamatult räägib tema lahkumisest Dortmundist, ei tähenda ilmtingimata, et nii ka on. Lõpuks peab Erling ise otsustama, kus ta oma tulevikku näeb. Ühel või teisel viisil oleme õnnelikud, et ta praegu meie eest mängib ja kes teab, võimalus on, et see saab olema isegi ühest aastast pikem periood, kui kirjutame erakordse loo,” ütles Rose.

scroll to top