fbpx
Close

Deschamps: valmistan oma tiimi ette nii, nagu nad peaksid Cavani vastu mängima (Cavani pingil!)

Avatar

Foto: AFP/Scanpix

Prantsusmaa koondise peatreener Didier Deschamps ei jäta Uruguai vastu miskit juhuse hooleks. Kuigi uruguailaste staarründaja Edinson Cavani tegi eile treeningul kaasa, siis ülisuure tõenäosusega ta algkoosseisu ei kuulu ja pole kindelgi, kas ta pingilegi pääseb. Sellest hoolimata on Deschamps rivistamas oma tiimi üles justkui nii nagu Cavani alustaks põhikoosseisus.

Põhjus on lihtne – kui otsustav uudis ehk algkoosseis avaldatakse, siis pole enam piisavalt aega reageerida. “Valmistan tiimi ette nii, nagu peaksid nad Cavaniga rinda pistma, kuid ma ei saa kindlalt teada, kas ta mängib või mitte, sest koosseisud avalikustatakse kõigest poolteist tundi enne avavilet,” ütles prantslane mängueelsel pressikonverentsil.

“Peatreener Oscar Tabarezil on teisigi valikuid, seetõttu pean kõigega arvestama. Kui Cavani ei mängi, siis see ei muuda Uruguai üldist taktikat – nad on ikkagi kaitses tasemel, ohtlikud standardolukordades ning väga teravad kontrarünnakutel,” lisas ta.

Algkoosseisud on väljas ning erilisi üllatusi pole – kollaste kaartide tõttu jätab kohtumise vahele Prantsusmaa poolkaitsja Blaise Matuidi, tema asemele määrati Bayern Müncheni poolkaitsja Corentin Tolisso. Edinson Cavani tõepoolest algkoosseisus ei alusta, kuid võib mängu sekkuda vahetusmeeste pingilt, tema asemel on põhikoosseisus Cristhian Stuani.

scroll to top