Debüüthooaega tegev Atalanta on ühe jalaga juba veerandfinaalis, Tottenhami seis keeruline

Atalanta meeskond. Foto: ZUMAPRESS/Scanpix

Meistrite liiga kolmapäevastes kaheksandikfinaalmängudes teenis Atalanta suure võidu Valencia üle. Tottenham Hotspur pidi kodus valusa kaotuse võtma vastu RB Leipzigilt.

Klubi ajaloos esimest korda Meistrite liigasse pääsenud Atalanta meeskonna ime on suure tõenäosusega jätkumas ka play-off faasis, sest Valencia mängiti sisuliselt igas elemendis üle. Hollandlasest kaitsemängija Hans Hateboer viis Itaalia kõrgliigas neljandat kohta hoidva Atalanta 16. minutil juhtima ning Josip Ilicic suurendas poolajaks eduseisu kahele. Šveitslasest poolkaitsja Remo Freuler tegi 57. minutil seisuks 3:0 ja Hateboer lisas peagi veel ühe. Mentaalselt osaliselt juba murtud Valencia suutis end siiski veel kokku võtta ning Venemaa koondislane Denis Tserõšev lõi ühe värava tagasi. Rohkemaks Hispaania klubi siiski suuteline ei olnud ja edasipääsuks vajatakse praeguse seisuga korduskohtumises 3:0 võitu.

Ründajate kriisis vaevlev Tottenham Hotspur lootis ideaalis kodus hoida seljatagune puhtana, kuid seda eesmärki ei suudetud siiski täita. Poolajaks oli küll seis 0:0, aga 56. minutil põhjustas Ben Davies penalti ning Leipzigi väravamasin Timo Werner realiseeris selle kindlalt ära. Saksamaa tippklubi 1:0 võiduga mäng ka lõppes.

Tuleval nädalal on teisipäeval vastamisi Londoni Chelsea – Müncheni Bayern ja Napoli – Barcelona ning kolmapäeval Lyoni Olympique – Torino Juventus ja Madridi Real – Manchester City.