Moyes ja West Ham tõestasid taas, miks ollakse tabeli põhjas

David Moyes. Foto: Reuters/Scanpix

Meistrite liiga kaheksandikfinaalmängudega paralleelselt peeti Inglismaal ära üks Premier League’i 26. vooru kohtumine, milles Manchester City ei jätnud mingit võimalust West Ham Unitedile.

Hiljuti Euroopas mängimise keelust järgnevaks kaheks hooajaks teada saanud City ei lasknud nendel uudistel end häirida ja David Moyesi juhendatav West Ham tehti koduplatsil maatasa. Esimest väravat tuli oodata 30. minutini, mil Kevin De Bruyne’i antud nurgalöögist tulnud palli suunas võrku Rodri. Poolajaks minimaalne eduseis püsis ja 62. minutil vormistas lõppskooriks 2:0 De Bruyne ise.

Kaheväravaline võit pole pealtnäha midagi veenvat, kuid statistika räägib muud. Nimelt ei suutnud West Ham teha ühtegi lööki raamidesse ja pealelöökide osas jäädi lõpuks alla 2:12. Lisaks suudeti palli vallata vaid 22% mänguajast. Liigatabelis on City 54 punktiga teisel kohal, West Ham asub 18. positsioonil 24 punktiga ja hetkeseisuga langetakse esiliigasse.