De Gea tegi kohutava prohmaka ja United ei saanud jälle võitu, Tottenham mängis kodus eduseisu maha

David De Gea. Foto: Imago/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga 28. vooru pühapäevastes mängudes ei saanud kaks favoriiti Manchester United ja Tottenham Hotspur kumbki võitu kirja. United tegi võõrsil Evertoniga viigi ning poolajaks juhtinud Tottenham pidi tunnistama Wolverhampton Wanderersi paremust.

Juba kolmandal minutil jäi United kaotusseisu, kui De Gea venitas palli ära löömisega selgelt liiga kaua aega ja lõpuks selle teele saates sai ta pihta hoopis vastaste ründemehele Dominic Calvert-Lewinile, kelle jalapuute tulemusena sahises kodumeeskonna kasuks võrk. 31. minutil andis siiski Unitedi poolkaitsja Nemanja Matic täpse söödu jooksu peale portugallasele Bruno Fernandesile ja talvise üleminekuakna suur täiendus sai kauglöögist seisu viigistatud. Rohkem väravaid kohtumise jooksul ei löödud, kuid lõpuvile kõlades näitas Evertoni peatreener Carlo Ancelotti selget pahameelt kohtunike suunas üles, kellele peakohtunik Chris Kavanagh näitas punast kaarti ja väljakul jutuajamised ka lõppesid.

Tottenham tegi vägagi lubava alguse samuti tabeli esineliku kohta nooliva Wolverhampton Wanderersi vastu. Steven Bergwijn viis võõrustajad 13. minutil ette ja kuigi Matt Doherty viigistas Wolverhamptoni poolelt, aitas Serge Aurier Tottenhami poolajaks uuesti juhtima. Järgmise kolmveerandtunni sees Jose Mourinho hoolealused aga põrusid. 57. minutil tegi Diogo Jota seisuks 2:2 ja Raul Jimenez pani 73. minutil võiduka punkti.

Tabeliseis on Premier League’is Meistrite liiga kohti arvestades aina põnevamaks muutumas. Londoni Chelsea on hetkel neljandal kohal 45 punktiga paiknemas, kuid neile järgnevad Manchester United ja Wolverhampton Wanderers, kellel mõlemal 42 punkti kirjas. Kaks punkti vähem on kogunud Tottenham Hotspur ja Sheffield United, kusjuures viimasel on veel pidamata mäng Aston Villa vastu, kes täna on mängimas Inglismaa liigakarika finaali Manchester Cityga. Evertoni võimalused mõnda eurosarja uueks hooajaks pääseda pole samuti kadunud, neil on olemas 37 punkti, mis annab 11. koha.