fbpx
Close

City tegi oma elu põnevaks, kuid Agüero ja Rodri tabamused aitasid klubi hooaja esimese karikani

Avatar

Bournemouth v Manchester City Premier League Sergio Agüero of Manchester City has a shot on goal during the Premier League match at the Vitality Stadium, Bournemouth PUBLICATIONxNOTxINxUKxCHN Copyright: xDanielxMurphyx FIL-12948-0082

Pühapäeval peeti Inglismaal ära liigakarika finaalkohtumine, milles olid vastamisi Aston Villa ja Manchester City. Mullune Inglismaa meister City võitis Wembley staadionil toimunud kohtumise minimaalse paremusega.

City avas 20. minutil skoori, kui Rodri riputas trahvikasti paremale poolele Phil Fodenile palli ja inglase söödu realiseeris väravaks Sergio Agüero. Kümme minutit hiljem oli Rodri ise juba aktsioonis, kui Ilkay Gündogani nurgalöögist antud palli suunas ta peaga väravasse. Premier League’is püsimajäämise nimel võitlev Aston Villa suutis aga poolajaks vastata, mil Anwar El-Ghazi tsenderduse tulemusena sai Mbwana Sarnata tabamuse kirja. See aga jäi matši viimaseks väravaks ning Pep Guardiola hoolealused said kolmandat aastat järjest liigakarika pea kohale tõsta.

Läbi ajaloo vältel on City selles sarjas võidutsenud seitsmel korral ja 1974. aastal jäädi teiseks. Liverpoolil on ette näidata kaheksa tiitlit ja neljal korral on teiseks platseerutud. Aston Villa puhul on tegemist aga klubiga, kes liigakarikas üldse esimest korda võidutses, seda 1961. aastal. Kokku on nad viiel korral selle karika võitnud ja neljal korral finaaliga piirdunud.

scroll to top