City kukutas teise poolajaga Unitedi ning kohtub finaalis Tottenhamiga

John Stones. Foto: Reuters/Scanpix

Inglismaa liigakarikas selgus kolmapäeval teine finalist, kelleks on Manchester City. Teisipäeval oli sinna koha taganud Tottenham Hotspur, mis tähendab seega Pep Guardiola ja Jose Mourinho järjekordset suurt vastasseisu.

Seitsmes viimases mängus, mille seas ka 2:0 võit liigakarikas Evertoni üle, kaotust vältinud Manchester United sai nüüd võimaluse koduplatsil suur rivaal City konkurentsist välja lülitada. Meeskondade hooaja esimene omavaheline matš Premier League’is oli paras pettumus, mis lõppes 0:0 viigiga ja mitmete kriitikute arvates polnud mingit rivaliteeti märgata. Sel korralgi lõppes avapoolaeg väravateta, kuid 50. minutil haaras City eduseisu John Stonesi tabamusest. 83. minutil oli täpne veel Fernandinho ning kohtumine 2:0 tulemusega ka lõppes.

Tottenham oli teisipäeval Inglismaa esiliigas palliva Brentfordi samuti 2:0 alistanud. Värava lõi 12. minutil Moussa Sissoko ja 70. minutil Heung-Min Son. Seejuures lõpetas Brentford mängu vähemuses.

Finaal pidi algselt toimuma 28. veebruaril, aga see on nüüdseks lükatud 25. aprilli peale. Toimumiskohaks tavaks saanud Wembley staadion.