fbpx
Close

Chelsea peatreener Lampard: mu jaoks on City ikkagi parim

Avatar

Frank Lampard. Foto: AFP/Scanpix

Londoni Chelsea peatreener ja mängijana ühe hooaja Manchester Citys pallinud Frank Lampard andis juba enne neljapäevast mängu City vastu mõista, et Liverpool on suure tõenäosusega Inglismaa meister. Tema arvates on Citys siiski kvaliteeti Liverpoolist tervikuna rohkem.

Chelsea oli valitseva meistri City vastu koduplatsil selgelt domineerivam. Avapoolajal viis Christian Pulisic nad kiirrünnakust ette ja kui teise poolaja alguses õnnestus Kevin De Bruyne’il viigistada ning Raheem Sterling tabas ka posti, siis edasi oli võõrustajatel hulgi võimalusi uuesti ette minna. 77. minutil seda ka tehti, mil penalti realiseeris Willian ja punase kaardiga tuli City kaptenil Fernandinhol väljakult lahkuda. Kuna Liverpooli edumaa City ees oli matši lõppedes 23 punkti ja hooaja lõpuni minna seitse vooru, siis Inglismaa meister oli nii ka selgunud.

“Oli raske mäng. Kui tuled Manchester City suguse kvaliteetse meeskonna vastu, siis individuaalseid mängijaid arvesse võttes ja kuidas neid juhendatakse, on City mu arvates parim. Seda, kuidas nad mängivad, on lihtsalt hea vaadata. Pep ja Jürgen Klopp on erinevast klassist ja seepärast Liverpool täna (eile – toim.) ka tiitli võitis! Pidime igal võimalikul hetkel kõvasti tööd tegema, et soovitud tulemus saada. Pidime kaitses niivõrd palju pingutama ning saime sellega hakkama. Lõime selle õhtu parimaid võimalusi,” rääkis Lampard mängu järgselt.

“Sa püüad alati oma vigu lappida, mis aeg-ajalt probleemideks osutunud, aga kui sul on ruumi ja mängijad nagu Christian Pulisic, kes suudab eest ära pääseda, siis saad oma vastasest üle olla. Mu arvates oli meie valduses pall rohkem kui ühelgi teisel meeskonnal. Regulaarselt selle hooaja mängudes oli see protsent meie poole kaldu. Aga täna, kui City mängis kõrgel asuvate ääreründajatega ning neil on keskväljal kehasid, on see tõsiselt raske. Seepärast pidime poolajal veidi näpistama, 20 minutit teisest poolajast kannatama, kuid arvan, et väärisime võitu tekitatud võimaluste pealt.”

62. minutil otsustas Lampard vahetada välja tipuründaja Oliver Giroud’ ja saata asemele 22-aastase Tammy Abrahami. “Olly on meie eest suurepäraselt mänginud, aga kui mõelda teatud omadustele ja teadsin, et peame kannatama, siis vajasime muud varianti. Võib-olla oli selleks väljakul veidi kõrgemat pressingut teha. Tegemist on suure hulga tööga, mida palume mängijatel teha, aga igal hetkel vajad vahetusmehi. Sa vajad mehi, kes tuleksid värskena ja tooksid meeskonda energiat. Arvan, et Tammy suutis seda teha.”

scroll to top